Advert
“İlmin Kapısı Hz. Ali” Etkinliğine Davet
Peygamber Sevdalıları Platformu’nun “Sahabe ayı” ilan ettiği Kasım ayı etkinlikleri kapsamında Solhan’da “İlmin Kapısı Hz. Ali (r.a)” etkinliği düzenlenecek.
 “İlmin Kapısı Hz. Ali” Etkinliğine Davet

Peygamber Sevdalıları Platformu Solhan İlçe Koordinatörlüğü, Kasım ayının sahabe ayı ilan edilmesiyle "Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar" temasıyla “İlmin Kapısı Hz. Ali (r.a)” etkinliği düzenleyecek. 

17 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Solhan Kültür Merkezinde düzenlenecek etkinliğe tüm Solhanlılar davet edildi. 

Peygamber Sevdalıları Platformu Solhan Temsilciliğinin konu ile ilgili açıklamasında,”Platformumuzun“Sahabe Ayı” olarak ilan ettiği Kasım Ayında “Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar” temalı programlarında bu yıl “İlmin Kapısı Hz. Ali (r.a)” konusunu işleyecek.  İnşallah bizlerde ilçemizde bu etkinliği düzenleyeceğiz. Kamuoyunun malumu olduğu üzere Platformumuzun 2015 yılında başlattığı bu çalışmalar, Hazreti Ebubekir'le (r.a)’ın hayatını işlemek suretiyle start almıştı. 2016'da Hazreti Ömer (r.a), 2017'de de Hazreti Osman (r.a) ile devam edilmişti. Bu yıl ise Resulullah(as)’ın terbiyesinde yetişip, dizi dibinde büyüyen Hz. Ali (r.a)’ın ilmi meziyetini ele alacağız inşallah. Bu minvalde bu yıl ki Kasım Ayında da“İlmin Kapısı Hazreti Ali (r.a)”etkinlikleri ile programlarımıza devam ediyoruz.  Bu etkinlikler ile Asrı Saadeti, yaşadığımız asra taşımak ve sonraki nesillere güzel bir miras bırakmak adına gayret ediyoruz. Resulullah (as)’ın ashabını daha yakından tanımak, onları daha iyi ve daha güzel anlamak ve hayatlarını kendimize örnek almak adına yapılan bu etkinlikleri önemsiyor ve halkımızın da bu etkinliklere hassasiyet göstermelerini canı gönülden temenni ediyoruz. Günümüzde halkı ifsat amaçlı yapılan yığınla gayrı İslami ve gayrı ahlaki etkinlikler var. İşimizin vaktimizden çok olduğu ve Allah katında ehemmiyetli olduğu şuuruyla, halkımızı bilinçlendirmek ve saadet asrının havasını teneffüs edecek etkinlikler yaparak hak için halka hizmet etmeyi kendimize şiar edinmişiz. Kuranın ilk muhatapları olan yıldızların parıltısını günümüze yansıtabilmek için onların hayatlarını okumalı, anlatmalı, yaşamalı ve yaşatmalıyız. Hayatlarını Kurana göre yaşayan, Resulullah (as)’ı örnek edinmiş o hayırlıların çektiği sıkıntılar, yaptıkları fedakârlıklar, imanda sebatları, doğruluk, adalet, hayâ ve ilme olan ilgi ve yakınlıkları bizim için örnektir. “Allah onlardan razı, onlarda Allah’tan razı” ilahi hitaba muhatap olmuş olan ashabı anlamak ve anlatmak elbette önemli bir olaydır.  Mekke ve Medine dönemi başta olmak üzere hayatımızın hemen hemen tüm alanında bizlere örnek, ders ve yol haritası oluşturacak bir hayat yaşamışlardır. Varlıkta ve yoklukta, savaşta ve barışta, zayıfken ve güçlüyken, zulme ve baskılara maruz kalırken gösterdikleri tavır kıyamete kadar müminlere ders ve örnektir. Sahabelerin Resulullah (as)’a olan bağlılığı gibi, bizler de onların hayatlarına ve Allah ve Resulüne olan itaatlerine bakıp sahabeler ileempati kurmalı ve hayatımıza yön vermeliyiz. Hemen hemen beşeri anlamda tüm meziyetleri bir şekilde kendilerinde bulunduran o hayırlı nesli bir kez daha anmak ve anlamak için gayret sarf etmeliyiz.”denildi. 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-