Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Grubu Solhan’da
Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Çalışma Grubu (KÜSİ), yatırılmaların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla ilçemizde faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.
Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Grubu Solhan’da

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca KÜSİ İl Temsilcisi olarak görevlendirilen, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Öğr. Gör. Dr. Nurullah Demir, Öğr. Gör. Dr. Useme Demir, Öğr. Gör. Müslüm Erol, Öğr. Gör. Dr.Sinan Bayındır, KOSGEB Müdürü Naci Özdemir, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, Bingöl Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden İl Müdürü M.Mesut İlhan ve Mühendis İlyas Karaman, Bingöl Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin İslamoğlu’nun katılımlarıyla Solhan’da faaliyet gösteren firmalar ziyaret edilerek gerekli bilgilendirmeler yapıldı. 

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Çalışma Grubu, Kaymakam Fatih Okumuş’u makamında ziyaret ederek ilçemizde yapılması planlanan projelerle ilgili yatırımcı ve idarecilerle istişarelerde bulunuldu.

Kaymakamlıktan ayrılan heyet, ilk önce Alan Şirketler Grubu tarafından ilçemizde yapılacak olan tekstil fabrikasının kurulacağı alan ziyaret edildi. Ziyaret esnasında Alan Şirketler Grubu Genel Müdürü Feyzullah Karabeyeser tarafından heyete ilçemizde 500 kişinin istihdamının sağlanacağı yatırım hakkında bilgiler aktarıldı. Çalışma Grubu heyeti tarafından yatırımlar ve yatırımcılarımız için ellerindeki imkanlar çerçevesinde yardımcı olacaklarını belirterek, bu tür yatırımların ilçeye ciddi anlamda katkısı olacağını belirttiler. 

 

Heyet, Solhan Sütbir işletmesini ve Solhan Küçük Sanayi Sitesindeki bazı esnaflarının ziyaretinden sonra ilçeden ayrıldılar.

 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-