Advert
Abdulbaki Değer, Ak Parti’den Aday Adayı Oldu
Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimleri için AK Parti’den Solhan Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunda bulunan Abdulbaki Değer,”Yönetim anlayışımızda hesap verebilirliği, şeffaflığı, açıklığı, genele ulaşılabilirliği hususları bizim için çok önemlidir.”dedi.
Abdulbaki Değer, Ak Parti’den Aday Adayı Oldu

AK Parti’den Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunda bulunan Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Abdulbaki Değer,”Yerel Yönetim anlayışımızda hesap verebilirliği, şeffaflığı, açıklığı, genele ulaşılabilirliği hususları bizim için çok önemlidir.”dedi.

 

Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanlığından istifa edip Ak Parti Solhan İlçe Teşkilatına Aday Adaylık başvurusunda bulunan Değer, “Yerel yönetimler bizim ülkemiz açısından çok önemli birimlerdir. Doğrudan halkın kendisini yönettiği en temel birimlerdir aslında. Yerel yönetimlere ilişkin bizim genel kabullerimiz yol, su, altyapı çalışmalarına gidiyor ama aslında toplumun bütün yaşam alanlarını ilgilendiren boyutları var. Altyapı çalışmaları şüphesiz çok önemli ama sosyal hayatında nasıl organize edildiği de bir o kadar önemlidir. Özellikle günümüzde bu iş çok çok daha önemlidir. Bizim yerel ilişki ağı üzerinden bir takım handikaplar oluşuyor ama böyle bir sürecin sonunda eğer nasip olursa eğer bir iş yüklenmek durumunda kalırsak dikkat edeceğimiz hususlar bunlar olacaktır. Yani belediyeciliğin aynı zamanda toplumun bütün yaşam alanlarını ilgilendiren kısımları olacaktır. Bu sadece hizmet yönünden değil hizmeti nasıl götürdüğünüz, genele yaygınlığı nasıl olduğu bütün bunlar çok önemlidir. Yönetim anlayışında hesap verebilirliği, şeffaflığı, açıklığı, genele ulaşılabilirliği hususları önemlidir. Biz henüz seçim sürecinin başlangıcındayız muhtemelen önümüzdeki süreçte bunlara ilişkin pek çok yerde konuşmalarımız, paylaşımlarımız olacaktır. Bugün itibariyle en azından bu güne kadar başvuran adaylara başarılar diliyorum. Allah hepimize hayırlı olanı nasip etsin. Tüm başvuruların da şahsımız, ilçemiz ve AK Parti için hayırlı olmasını diliyorum. Bu bir siyaset tabi bir iddia işi, bir talip olma işidir. Talipler çok, nasip kısmet bir noktadan sonra. Allah bizi mahcup etmesin.” ifadelerini kullandı.

 

Abdulbaki Değer Kimdir?

Bingöl-Solhan doğumlu Abdulbaki DEĞER 1978'de dünyaya geldi. İlkokula Şimşirpınar Köyü'nde başladı. Ailesinin 1986 yılında Solhan'a taşınmasıyla eğitimine burada devam etti. 1994 yılında Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde başladığı lisans eğitimini 28 Şubat sürecinde almış olduğu uzaklaştırma cezası nedeniyle bir yıl gecikmeli olarak 2002 yılında tamamladı. Öğrenci iken aynı zamanda Basın Haber

Ajansı'nda çalışmaya başladı. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde başladığı Felsefe Grubu Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını 2003 yılında bitirdi. İmam- Hatip yıllarında başladığı sivil toplum ilgisini üniversite yıllarında daha aktif olarak sürdürdü. 2004 yılında MEB bünyesinde Bingöl/Adaklı Kız PİO'ya Rehber Öğretmen olarak atandı. Aynı yıl eş durumu özründen Ankara'ya dönerek yaklaşık 14 yıl boyunca MEB'de Rehber Öğretmen ve Yönetici olarak çalıştı. 2005 yılında Adalet ve Özgürlük ilkelerini ön plana çıkaran Özgür Eğitim-Sen'in kurucuları arasında yer aldı. Andımız, Milli Güvenlik Kurulu derslerinin kaldırılmasını talep ettiği için aleyhinde dava açılan Sendika aynı zamanda Türkiye'de 'sivil kıyafet' eylemini başlatan ilk yapıdır. 2015 yılından itibaren Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanlığını yürüten Abdulbaki DEĞER aynı zamanda ülke gündemine ilişkin görüş ve değerlendirmeleriyle ulusal medyada yer almaktadır. Milat Gazetesi'nde 2013 yılından bu yana düzenli şekilde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yenişafak, Karar ve Milat gibi ulusal gazetelerin yorum sayfaları başta olmak üzere ulusal yayın yapan dergi ve TV'lerde eğitim, siyaset,

din-devlet, devlet-toplum ilişkileri bağlamında yorum, analiz ve röportajları yayımlanmaktadır. 06.11.2014 tarihinde yazdığı yazı nedeniyle Fetullah Gülen'in avukatları tarafından aleyhinde İstanbul Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulan Abdulbaki DEĞER, 2003 yılında evlendiği Ayşe DEĞER ve ikiz kızları ile memleketinde yaşamaktadır.

 

Kategori: SİYASET
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert