Advert
"Alınan Kararlar Takip Edilmemişse Hesabını Soracağız"
Solhan’da muhtarlarla bir araya gelen Vali Kadir Ekici, alınan kararların takip edilmemesi ve verilen görevlerin yerine getirilmemesi takdirde ilgili kurum amirlerinden hesap soracaklarını söyledi.

Vali Kadir Ekinci, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Solhan’da köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. 

Kültür Merkezinde düzenlenen "Muhtarlarla Buluşma" toplantısında konuşan Vali Ekinci,  kısa bir süre önce Bingöl’e vali olarak atandığını hatırlatarak Allah'tan görevinden muvaffakiyet diledi. 

Muhtarlardan aksayan konularla ilgili talep ve görüş alacaklarını belirten Vali Ekinci, bu toplantılarda ilgili kurum amirlerinin de olacağını ve onlarla birlikte tamamlanmayan hizmetlerin sebeplerini sorgulayacakları ifade etti. 

Vali Ekinci, "Amacımız, Bingöllü kardeşlerimizin devletin hizmetlerine çok daha hızlı erişim sağlamasıdır. Bingöllü kardeşlerimizin hak ettikleri kaliteli hizmeti bir an önce alana yaymak nihai hedefimizdir. Bu süreçler devam ederken bilgi kirliliğine meydan vermeden en doğru rakamları ve notları sizlerle paylaşacağız. Kamu hizmetlerini gören amirlerimizi liyakat esasına göre değerlendiriyoruz. Hizmet üretmek demek, en ücra köşeye ulaşabilmek, kılcallara dokunabilmek, bütüncül yaklaşımlarla uyumlu çalışmalar sunabilmek demektir. Dolayısıyla, bu millete hak ettiği değeri ve hizmeti veren amirlerimiz bizler için değerlidirler. Bu süreçler devam ettikçe herhangi bir köydeki sorun bizler tarafından da biliniyor ve takip ediliyor olacaktır. Alınan kararlar takip edilmemiş ve verilen görevler yerine getirilmemişse ilgilisinden hesabını soracağız." dedi.

 

 "Hakkaniyet çerçevesinde eleştiri yapmaktan çekinmeyin" 

"Hakkaniyet çerçevesinde eleştiri yapmaktan çekinmeyin." diyerek muhtarlara seslenen Vali Ekinci, şunları söyledi: "Bildiğiniz ve gördüğünüz yanlışları makul bir dil ile ifade etmelisiniz. Böylece hiçbir konu gölgede ve karanlıkta kalmamalıdır. Övgü yerine eleştiri ve istişare kültürünü geliştirelim. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin alana yansıması budur. Yani açık ve net olmak. Makamda yükselme duygusu yerine makamın yüklediklerini gündemde tutarak milletin emanetine sahip çıkmalıyız. Halka hizmet, hakka hizmettir düsturu ile çalışmalıyız. Bu yük bir kişinin tek başına yüklenebileceği basit bir yük değildir. El ele vermeli, sorunlara birlikte kafa yormalı, süreçleri birlikte değerlendirmeli, sonuçları birlikte sorgulamalıyız. Öncelikli gruplarımız olacaktır. Yoksullarımız, yaşlılarımız,  dullarımız, yetim ve öksüzlerimiz, engellilerimiz, şehit ve gazilerimiz bizler için önceliklidir. Bu gruplar bizim kırmızı çizgilerimizdir. Önümüzde yerel seçimlerimiz var. Allah ülkemiz için hayırlı kılsın. Bu süre içinde fitne ve fesattan uzak kalalım. Hizmetlerimizi aksatmadan işlerimizi takip edelim. Hizmetlerimizi geniş bir yorumlama ile alana yayalım, insanımızın hayır duasına talip olalım." diye konuştu. 

Ekinci, "Bizim bir medeniyet şuurumuz var. Kaybettiklerimizi yeniden kazanmak zorundayız. Bunun için hızımızı yükseltmeliyiz. Risk almalıyız. Rutinin dışına çıkmalıyız. Herkes görev alanını yeniden tanımlamalıdır. İnsanımıza dokunamadığımız müddetçe bizim varlık sebebimiz sorgulanmayı hak eder. Vatandaşımızın gönlünü kazanamamış isek yaptığımız hizmetin bir kıymeti yoktur. Bu aynı zamanda bir vebal mevzuudur. Dolayısıyla herkes tarih ve medeniyet bilinci ile hareket ederek daha fazla mesai yapmalı ve daha fazla üretmelidir. Kırmadan ve dökmeden, Bingöl’ümüzün geleceğini el birliği ile şekillendireceğiz inşallah. Yegane telaşımız ve endişemiz Rabbimize vereceğimiz hesaptır. Mevzuatı vatandaş lehine genişletelim. Çünkü rutini bozmadan kaliteli ve kalıcı hizmet üretilemez. Asıl olan vatandaşın memnuniyetidir." diye konuştu. 

Toplantı mahalle ve köy muhtarlarının tek tek söz alarak mahalle ve köylerine ait sorunları ve talepleri dile getirmeleri ile devam etti. 

Vali Ekinci daha sonra Solhan Kaymakamlığını ziyaret etti. Burada Kaymakam Fatih Okumuş’tan ilçe hakkında brifing aldı. 

Daha sonra ilçe merkezini ziyaret eden Vali Ekinci esnaf ziyaretleri yaptı. Esnaftan yoğun ilgi gören Vali Ekinci, esnafla sohbet etti, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Esnaf ziyaretleri esnasında karşılaştığı ilçe sakinleri ve özellikle de gençlerle yakından ilgilenen Vali Ekinci, gençlerle hatıra fotoğrafları çektirdi. 

 Vali Ekinci,  Solhan programını Yüzenada ziyareti ile tamamlandı. 

Vali Ekinci’ye ilçe ziyaretinde Vali Yardımcısı Taner Bolat, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Can Altundarak, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, İl Sağlık Müdürü M.Emin Gündoğdu, DSİ İl Müdürü Zeki Erdem, İl Müftüsü Muharrem Genç, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mesut İlhan, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Burhan Bahadır eşlik etti.

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-