Advert
Kırım’dan Fetö’cülerin Kumpas Davasına Tepki
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcılarının FETÖ tarafından kurulan kumpas davasındaki cezaların Yargıtay tarafından onaylanmasına tepki gösteren HÜDA PAR Solhan İlçe Başkanı Sadrettin Kırım, yazılı bir açıklama yaptı.
Kırım’dan Fetö’cülerin Kumpas Davasına Tepki

Yargıtay, FETÖ tarafından kurulan kumpas davasında HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcılarından ve 25. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı Sait Şahin, M. Bahattin Temel, HÜDA PAR'ın milletvekili adaylarından Fikret Gültekin'in cezalarını onaylanmasına tepki gösteren HÜDA PAR Solhan İlçe Başkanı Sadrettin Kırım, yazılı bir açıklama yaptı. 

Başkan Kırım, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Eski Türkiye'de FETÖ’cü hakim ve savcılar kumpası hazırladı; Yeni Türkiye’de ise FETÖ ile mücadele ettiğini dile getiren hükümet FETÖ’cü emniyet ve yargı mensuplarının oluşturduğu gülünç ve uyduruk dosyadan Genel Başkan Yardımcılarımızın cezalarını onaylayarak skandal bir karara imza attı. 

Aralarında 25. Dönem Milletvekili Bingöl Adayımız Sait Şahin’inde bulunduğu dosya beklenmedik ve anlamsız bir şekilde onaylandı. Elbette Yargıtay’ın bu kararı insanlık vicdanında yok hükmündedir. Gerekçesi bile yapılmayan bu karar memleketi hukuki alanda lekeleyen bir karardır. Yetkiyi elinde bulunduranlara sesleniyoruz Adalet terazisi şahıslar için kurulamaz. Ancak hakkı ayakta tutmak için kurulur. 

Yargılayan ile yargılanan aynı cezaevine mahkûm edilmek isteniyorsa ters giden bir şeyler var demektir. Her defasında yargının bağımsızlığından bahseden iktidar bu tür kadim FETÖ kumpaslarının ya farkında değil yada birilerinin işine yarayacak kırmızı kapaklı FETÖ kumpas dosyaları hala yerine göre kullanılmakta. Yeni Türkiye’de HÜDA PAR’ın müspet muhalefet sesini susturmak mı istiyorlar! Bilinmeli ki HÜDA PAR kimden gelirse gelsin doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye ve doğrunun yanında olmaya devam edecektir."

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-