Advert
Okul Servis Araçları Denetlendi
Solhan’da taşımalı eğitimden faydalanan öğrencilerin, okullarına güvenli ve rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla, okul servis araçları denetlendi.
Okul Servis Araçları Denetlendi


Taşımalı eğitim öğrenci servis araçları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Denetim Ekibi ile İlçe Jandarma Trafik ekibi tarafından denetlendi. 

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde taşımalı eğitim yapan öğrencilerin güvenli ve daha rahat eğitimlerini sürdürebilmeleri için İlçe Milli Eğitim yetkilileri ile İlçe Jandarma Trafik ekibi iş birliği içerisinde taşımalı eğitim yapan araçların kontrolleri yapılarak, eksikliklerin giderilmesi için gerekli uyarılar yapıldı. 

Denetimde, öğrencilere emniyet kemerinin faydaları anlatıldı. Emniyet kemerini mutlaka takın uyarısında bulunuldu. Araçlara, öğrenci dışında yolcuların alınmaması istendi. Aksi takdir de cezai işlemler yapılacağı belirtildi. 

1 Aralık 2018 tarihinden itibaren araçlara kar tipi lastiklerinin takılması zorunluluğu uyarısında bulunuldu. Bu tip denetimlerin aralıksız devam edileceği söylenildi. 

Daha sonraki günlerde taşımalı eğitim yapan okullarda İlçe Jandarma Trafik ekipleri tarafından trafik ile ilgili seminer ve bilgilendirme toplantıları yapılacağı belirtilerek, öğrencilere trafik ile ilgili gerekli broşür ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-