Advert
Umre Ödüllü Siyer Sınavının Tarihi Açıklandı
Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın 17 Şubat 2019 tarihinde düzenleyeceği Siyer Sınavı ile ilgili açıklamalarda bulunan Solhan Çağrı-Der Başkanı İzzettin İslamoğlu, dereceye girenlere umre ödülünün yanı sıra 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.
Umre Ödüllü Siyer Sınavının Tarihi Açıklandı

Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın "O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganıyla 17 Şubat 2019 tarihinde düzenleyeceği Siyer Sınavı ile ilgili açıklamalarda bulunan Solhan Çağrı-Der Başkanı İzzettin İslamoğlu, sınavda dereceye girenlere umre ödülünün yanı sıra 2 bin çeşit ödül verileceğini belirtti. 

Solhan Çağrı-Der Başkanı İzzettin İslamoğlu, 5 umre ödülü ve 2 bin çeşit hediyelerin verileceği Siyer Sınavı'nın başvurularının 3 Aralık tarihinde başladığını ve 3 Şubat 2019 tarihine kadar ise devam edeceğini aktardı. 

İslamoğlu, "Peygamber Efendimizin hayatının okunmadığı, yaşanmadığı ev, ruh, gönül kalmasın diyerek birçok etkinliğe imza atan Peygamber Sevdalıları Vakfı, Hazreti Peygamberi toplum hayatının öznesi yapma amacına hizmet edecek 'O'nu Oku, O'nu Yaşa' temalı siyer sınavı düzenleyecektir. 3 Aralık 2018 ile 3 Şubat 2019 tarihleri arasında başvuruları alınacak olan Siyer Sınavı 17 Şubat 2019 pazar günü saat 11.00'de yapılacaktır." dedi.

 

"O'nu tanımanın yolu da O'nu okumaktan geçer" 

Siyer Sınavı'ndaki gayelerinin Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in hayatını okutma, anlama ve yaşatma olduğunu söyleyen İslamoğlu, "İşte örnek, işte model, Allah'ın rol model numune olarak bize gösterdiği fahri kâinatı anlamak, tanımak hayatımıza taşımak, onunla hayatlanmak için O'nu tanımak gerekir. O'nu tanımanın yolu da O'nu okumaktan geçer. Allah, herkesi imamlarıyla beraber çağıracak. Biz rehber olarak onu bildik, onunla olmak istedik, kim ki rehber olarak onu bilip öyle inanıyorsa işte onu tanımanın fırsatı. İki bin ödülün olduğu Siyer Sınavı hem O'nu tanımaya vesile olacak hem de iki bin ödülün kapılarını aralayacak. Siyer Sınavıyla, belki de 'Kim beni vefatımdan sonra ziyaret ederse, hayatımda ziyaret etmiş gibidir' hadisine mazhar olup umreye gitme kapıları açılır. Haydi, O'na yolculuk yapmaya..." diye konuştu.

 

5 umre ödülü ve iki bin hediyenin kategorilere dağılımı 

Dereceye girenlerin ödüllerinin kategorilerine göre verileceği aktaran Çağrı-Der Başkanı İzzettin İslamoğlu, tüm ödüllerle ilgili şunları kaydetti: 

-Birinci kategori ödülleri; dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, kol saati, sırt çantası, eşarp veya futbol topu ve satranç takımı verilecek. 

-İkinci kategori ödülleri; dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, kol saati, kitap seti, sırt çantası, flaş bellek (16 GB), eşarp veya futbol topu verilecek. 

-Üçüncü kategori ödülleri; dizüstü bilgisayar, tam altın, tablet, kol saati, sırt çantası, kitap seti ve flaş bellek (16 GB) verilecek. 

-Dördüncü kategori ödülleri; 5 kişiye umre ödülü, dizüstü bilgisayar, yarım altın, çeyrek altın, Powerbank (taşınabilir şarj cihazı) ve kitap seti verilecek.

Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntıların http://www.peygambersevdalilari.com ve http://www.siyersinavi.com web sayfasında yayınlanacağı bilgisi verildi.

 


Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-