Advert
Kasım Kaya, İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Oldu
Ak Parti’den İl Genel Meclis Üyesi Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Kasım Kaya, Halka iyi bir hizmet götürmek için aday adayı olduğunu belirtti.
Kasım Kaya, İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Oldu

İl Genel Meclis Üyesi Aday Adaylığı için Solhan Ak Parti İlçe Teşkilatına giderek başvurusunu gerçekleştiren Kasım Kaya, “Memleket aşkı ile sizleri temsile ve sizlere hizmete talibim.”dedi. 

Başvuru dilekçesini Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu’ya teslim eden Kasım Kaya;“ Memleket aşkı ile sizleri temsile ve sizlere hizmete talibim. Halka hizmet hakka hizmettir. bu bizim inancımız ve kültürümüzün gereği, yaratılışımızın gayesidir diye düşünüyorum. Bu kutlu yola çıkmamızdaki gayemiz insanımıza hizmettir. Allah nasip eder, siz kardeşlerim de destek verirseniz maddi ve manevi yönden bütün gücüm ile halkıma hizmet etmeye çalışacağım. Çıktığımız yolda Allah bizleri de sizleri de utandırmasın ve en hayırlı neticeyi nasip etsin.  Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

 

Kasım Kaya Kimdir? 

1964 Solhan doğumlu olan Kasım Kaya, İlkokulu Şimşirpınar Köyünde okudu. Liseyi Bingöl İmam Hatip Lisesinde Bitirdi. 1980-1989 yılları arasında Muş, Siirt, Bitlis ve Elâzığ illerinde medresede eğitimi görerek icazet aldı. Solhan’da ticaretle uğraşan Kasım Kaya, Refah Partisi ve Fazilet Partisinde yönetim kurulu üyeliğini yaptı. İyi derece Arapça ve orta düzeyde İngilizce bilen Kaya, Evli ve beş çocuk babasıdır.

 

Kategori: SİYASET
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert