Advert
İhtiyaç Sahibi Çocuklara Büyük Destek
Bingöl’de sosyal ekonomik destek çerçevesinde 780 ihtiyaç sahibi çocuk için geçen yıl 40 milyon 978 bin lira destek sağlandı.
İhtiyaç Sahibi Çocuklara Büyük Destek

Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Sosyal Ekonomik Destek (SED) kapsamında öksüz, yetim, bölünmüş aileler ve koruma aşamasındaki çocuklara çeşitli destekler sağlandığını bildirdi.

Konu hakkında yapılan açıklamada, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından öksüz, yetim, bölünmüş aileler, evde çalışacak kişinin olmaması aileye katkı sağlayan ebeveynlerin engelli durumda olması vb. hallerinde aşırı derecede maddi yoksunluk çekip koruma aşamasında olan çocukların aile yanında yetişmelerini sağlamak için Sosyal Ekonomik Destek sunulmaktadır. Bununla hedeflenen çocukların aile ortamında yetişmelerini ve temel ailevi değerleri benimseyerek büyümelerini sağlamaktır. Bu durumda ilimizde toplamda 780 çocuğa sosyal ekonomik destek sunarak eğitimlerine katkı da bulunulmaktadır. 2018 yılında toplamda 780 çocuğa 40 milyon 978 bin 871 TL destek sağlanmıştır.” denildi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-