Advert
Şiir Yarışmasında Seha Yılmaz İl İkincisi Oldu
İl Müftülüğü tarafından Çanakkale Şehitleri için düzenlenen şiir yarışmasında Solhan Farabi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Seha Yılmaz ikinci oldu.
Şiir Yarışmasında Seha Yılmaz İl İkincisi Oldu


Bingöl İl Müftülüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz zaferi dolayısıyla lise öğrencileri arasında Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini ezbere okuma yarışmasına düzenlendi. Yarışmada Solhan Farabi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Seha Yılmaz ikinci oldu. 

Yarışma, Bingöl İl Müftülüğü Konferans Salonunda, Komisyon Başkanı İl Müftüsü Muharrem Genç ve komisyon üyelerinin huzurunda gerçekleştirildi. 

Yarışmanın il etabı daha önce il merkezi ve ilçelerde bulunan liseler arası yapılan yarışmaların ardından bugün il birinciliği finali düzenlendi. 

Yarışma öncesinde konuşan İl Müftüsü Muharrem Genç, bugün il ve ilçe birincileri arasında il birinciliği finali düzenleyeceklerini belirterek, hayırlara vesile olmasını diledi. 

Genç, "Geçen hafta burada il ve ilçelerde bulunan lise birincilerini seçtik. Bugün burada il birincisini seçmek için bir aradayız. Yarışmaya girecek tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz. Şehitlerimizi yad etmek için buradayız. Çanakkale biliyorsunuz, bütün ümmet, ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, omuz omuza vererek ehli salibi İslam topraklarına koymadılar. O şehitlerimize rahmet diliyoruz. Yine gazilerimize de afiyetler diliyoruz." şeklinde konuştu.

 

"Yarışmada birinciye yarım altın, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın verildi" 

İl birinciliği finali yarışmasında; 15 Temmuz Milli irade İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Üveys Emre Seven birinci olurken, Solhan Farabi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Seha Yılmaz ikinci, Genç İlçesi Şehit Murat Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Zeynep Tuğra üçüncü oldu. 

Program, yarışma sonunda İl Müftüsü Genç ve komisyon üyeleri tarafından, birinciye yarım altın, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın hediye olarak verilmesiyle sona erdi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-