Advert
Uyuşturucu ile Mücadele Semineri Verildi
Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele kapsamında çalışmalarını yoğunlaştıran Bingöl Emniyet Müdürlüğü ve Yeşilay Cemiyeti Şubesi ilçemizde bulunan bazı okullarda bir dizi seminer gerçekleştirdi.
Uyuşturucu ile Mücadele Semineri Verildi

Bingöl Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçemizde bulunan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, Atatürk Ortaokulu ile Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesinde eğitimcilere, çalışanlara ve velilere yönelik uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele kapsamında Ailenin önemi konulu seminer verildi. 

Okulların toplantı salonlarında düzenlenen seminerler de uyuşturucuyla mücadelede yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi. Toplumu duyarlı olmaya çağıran Bingöl Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu konuda aile sorunları, psikolojik sorunlar ve arkadaş çevresinin çok önemli olduğunu ifade etti. Uyuşturucu bağımlılığının bir süreç olduğunu, özellikle gençlerin farkındalık oluşturmak için uyuşturucuya yöneldiğini hatırlatan ekipler, gençleri, madde kullanımından uzak tutmanın yollarını anlattı. Bingöl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak gençlerin uyuşturucuya alışmamaları için çalışmalar yaptıklarını, bu konuda en büyük faktörün aile olduğunu dile getirerek, ailelerin çocuklarıyla yakından ilgilenmesini, gittiği yerlere dikkat etmesini, çocuklarını ilgisiz ve sevgisiz bırakmamalarını tavsiye etti. 

Geleceğin teminatı gençlerin uyuşturucu ve diğer tüm kötü alışkanlıklardan korunması için üzerlerine düşen görevi her zaman yapmaya hazır olduklarını belirten ekipler tedavi olmak isteyen bağımlılar için de gerekli yardımı yaptıklarının bilgisi verildi.

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-