Advert
1999/2 Tertip Askerler Silah Altına Alınıyor
Solhan Askerlik Şubesi Başkanlığı, Nisan-Haziran 2019 er celbinde silah altına alınacak yükümlülere ilişkin duyuruda bulundu.
1999/2 Tertip Askerler Silah Altına Alınıyor

Solhan Askerlik Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, er statüsünde askerliğine karar aldırmış ve 1999/2 tertip olarak sevke tabi olan yükümlülerin 25-26 Nisan ile 12-13 Haziran 2019 tarihlerinde iki grup şeklinde silah altına alınacağı bildirildi. 

Sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhasında asıldığı, ilgililerin buradan bilgi alabilecekleri belirtilen açıklamada, " Mayıs 2019 celbinden itibaren             e-sevk uygulamasına başlanmış, PTT’ye nüfus cüzdanları ile bizzat başvurmaları e-devlet şifresi almaları gerekmektedir. Bu şifre ile internetten “www.turkiye.gov.tr” adresine girilmek suretiyle “Milli Savunma Bakanlığı” menüsü seçilerek ve buradan sevk edilecek eğitim merkezi görülebilecektir. 

E-Sevk’te gitmek isteyenler 1’nci grup 9 Nisan 2019 – 25 Nisan 2019, 2’nci grup ise 1 -12 Haziran 2019 tarihleri arasında internetten “sevk belgesi” (yüsem) evraklarınızı alarak Askerlik Şubesi Başkanlığına müracaat etmeden sevk belgesinde belirtilen tarihte eğitim birliğinize katılmaları gerekmektedir. 

E-Devlet üzerinden çeşitli nedenlerle sevk evraklarını almak istemeyenler ise 1’nci grup 25-26 Nisan 2019 dahil, 2’nci grup ise 12-13 Haziran 2019 tarihleri arasında Askerlik Şubesi Başkanlığına bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir. 

Sevk evrakını almak üzere askerlik şubesine başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 

Sevk evrakını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası verilerek cezalandırılabileceklerdir. Bu nedenle, yükümlülerin zamanında sevk evrakını almaları ve kendilerine tanınan yol süresi sonunda birliklerine katılmaları önem arz etmektedir." denildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-