Advert
Solhan YBO Türkiye İkincisi Oldu
Sinop’ta gerçekleşen 2018-2019 Analig Voleybol Türkiye Şampiyonasında Solhan YBO Türkiye ikincisi oldu.
Solhan YBO Türkiye İkincisi Oldu

24-28 Nisan Sinop’ta düzenlenen Analig Voleybol kategorisinde Solhan YBO Türkiye ikincisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol kategorisinde Solhan YBO takımı Samsun'u 3-0, Osmaniye'yi 3-0, Tokat'ı 3-0 yenerek Türkiye Şampiyonluğu için Kayseri ile final oynama şansını yakaladı.

Abdullah Abrak yönetimindeki Bingöl temsilcisi Solhan YBO takımı zorlu Kayseri müsabakasında ilk seti rahat bir şekilde kazanarak 1 -0 önde başladı. Çekişmeli geçen setler sonucun da Kayseri müsabakayı 3-1 kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Böylelikle Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018-19 Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol kategorisinde Solhan YBO, Kayseri voleybol takımına mağlup olarak Türkiye İkincisi oldu.

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada; Yıldızlar kategorisinde ülke çapındaki en büyük organizasyon olma özelliği taşıyan ve içerisinde 21 branşta organizasyon yapılan Anadolu Yıldızlar Ligini çok önemsediklerini, bu bağlamda özelde Voleybol Takımımızı ve diğer branşlardaki Antrenör ile sporcularımızı destekleyerek ülke sporuna katkı sunmaya devam edeceklerini, Solhan YBO öğrencilerinden oluşan Erkek Voleybol Takımımızın yakalamış olduğu bu istikrarlı başarıyı canı yürekten kutluyor, başarının mimarları olan İdareci, Antrenör ve Sporcularımızı Tebrik ediyoruz.

Solhan Haber Gazetesi olarak Abdullah Abrak Hocamıza, Abdulvahap Salcan hocamıza ve bizlere bu heyecanı yaşatan gençlerimize teşekkür ediyoruz.

Kategori: SPOR
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-