Üniversiteli Öğrencilerden Anlamlı Çalışma
Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Solhan Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniğini çizgi karakterlerle süsledi.
Üniversiteli Öğrencilerden Anlamlı Çalışma

Projeden Sorumlu Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Vildan Burulday “Hastaneler her zaman çocukların korkulu rüyası olmuştur. Bizlerde bu korkuyla büyüdüğümüz için hastane ortamlarını daha eğlenceli alanlara dönüştürerek çocuklardaki bu psikolojik baskıyı ortadan kaldırmayı hedefledik ve çok olumlu sonuçlar aldık.” dedi.

 

Duygularını dile getiren üniversite öğrencisi Cansu Koç ,”Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Öğrencileri olarak hastanede çocuk polikliniğindeki duvarlara çizgi film karakterleri çizme projesini başlattık. Bu proje çerçevesinde çocukların gönlünü fethettiğimizi düşünüyoruz. Çalışmamıza başlarken çocukların ve ebeveynlerin yüzündeki o tebessümü gördükçe daha azimli çalışmaya başladık. Çalışma süresi boyunca bize her konuda yardımcı olan Hastane Sağlık Birimleri Müdürü Hamit Coşkun’a, bizlere bu çalışmayı öneren Vildan Hoca’ya, hastanede çalışan görevlilere ve ebeveynlerin bize gösterdiği ilgiden dolayı hepsine ayriyeten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Çalışmamızın sonunda çocukların yüzündeki tebessümle biz de mutlu olduk. Önemli olan da bu çocukların yüzündeki tebessümün hiç eksik olmaması her şey çocuklar için.”

 


Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-