Su Ürünleri Av Yasağı Başladı
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ‘Su Ürünleri Av Yasağı'nın 30 Haziran tarihine kadar devam edeceği belirtildi.  
Su Ürünleri Av Yasağı Başladı

'Su Ürünleri Av Yasağı'nın 30 Haziran tarihine kadar devam edeceğini belirten Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, yasağa uymayanlar hakkında ilgili kanun ve yönetmelikler gereği cezai işlem yapılacağını bildirdi.

 

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Su Ürünleri kaynaklarımızdan ekonomik olarak yararlanmak, Su Ürünleri üretimini arttırmak, Su kaynaklarımızdaki Su Ürünleri kalite ve stoklarını korumak, Ekonomik türleri geliştirmek, Suların kirlenmesini önlemek ve Su Ürünlerinin plan ve hedeflerine uygun gelişmesini sağlamak amacıyla 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunun 23'üncü maddesi gereğince 1/9/2016-31/8/2020 av dönemlerini kapsayan  4/1 Ticari ve  4/2 Amatör Amaçlı Tebliğler  Bakanlığımızca hazırlanarak yayınlanmıştır.

   

Buna göre Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını düzenleyen 4/1 Numaralı Tebliğin 36. Maddesine gereğince; İlçe sınırları dahilindeki Doğal Göl, Baraj Gölü, Akarsu, Dere gibi her türlü su kaynaklarımızda 1 Nisan 2019 -30 Haziran 2019 tarihleri arasında iç sularda balık avcılığı yasaktır.” denildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-