Boğlan-Der, Çocukları Sevindirdi
İlçemizin en köklü mahallesi olan Boğlan Mahallesi sakinlerinin kurduğu Boğlan Derneği, Bayram öncesi çocukları sevindirdi.
Boğlan-Der, Çocukları Sevindirdi

Mahallenin kalkınması ve mevcut sorunlarının çözümüne katkı sunmak amacıyla kurulan Boğlan Derneği, tespit ettikleri maddi durumu iyi olmayan mahalledeki çocukları giydirerek bayrama hazırladı. 

Boğlan Derneği ve Boğlan Mahalle Muhtarlığı yapmış oldukları girişimler neticesinde ilçemizde ve il dışında bulunan yardımsever vatandaşlarımızla iletişime geçilerek, yapılan yardımları ivedi bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. 

Mahallenin kalkınması nedeniyle kurulan Boğlan-Der yönetimi tarafından yapılan açıklamada,”Derneğimizdeki amaç öncelikle mahallemizde bulunan ihtiyaç sahiplerini tespit etmek ve elbirliği ile ihtiyaçlarını karşılamaktır. Biz mahalle halkı olarak çıktığımız bu yolda üzerimize düşeni layığıyla yapıp mahallemizde ve ilçemizde tek bir ihtiyaç sahibi kalmayana kadar çalışarak, yardımlaşma ruhunu herkese aşılayacağız inşallah. Derneğimiz ve Muhtarlığımız işbirliğiyle ulaştığımız gerek ilçede olan gerekse il dışında olan yardımsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla mahallemizde tespit ettiğimiz yardıma muhtaç ailelerimize Ramazan boyunca gıda ve nakdi yardımda bulunarak bir nebze bile olsa ihtiyaçlarını gidererek, özellikle bayram öncesi çocuklarımızın bayramlıklarını giydirip hayır dualarına talip olduk inşallah. Niyetimiz hayır, akıbetimiz hayır diye gönüllü dostlarımızla giriştiğimiz bu yolda Solhan da veya Solhan dışında bulunan tüm kesimlerin fikirlerinden yararlanmak istediğimizi belirterek, destek ve yardımlarınızı bekliyoruz. Allah şimdiden yaptığınız ve yapacağınız yardımları kabul etsin.” İfadelerine yer verildi.
Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-