Üniversite Öğrencileri İstihdam Edilecek
​Bingöl’de İŞKUR Müdürlüğü, üniversite öğrencilerinin çeşitli kurum ve kuruluşlarda 3 ay istihdam edileceğini duyurdu.
Üniversite Öğrencileri İstihdam Edilecek

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Mehmet Fesih Güler, üniversite öğrencilerinin Sosyal Çalışma Programı (SÇP) kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam edileceğini söyledi.

 

Güler, “Üniversite öğrencilerinin hem kamu hizmetlerine katılarak sosyal sorumluluklarını yerine getirebileceği hem de mesleki becerilerini geliştirerek iş tecrübelerini edinebileceği yeni aktif işgücü programı olan Sosyal Çalışma Programı ekteki listede belirtilen Kamu Kurum ve Kuruluşlar işbirliğinde toplam 105 kişilik program düzenlenecektir.” dedi. 

 

Katılım şartlarını sıralayan Güler şunları söyledi:“Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almamak, Yüksek Öğretim Kanunu kapsamındaki Yükseköğretim kurumlarına kayıtlı aktif statüde öğrenci olmak (Açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç) SÇP’lerin uygulama süresi içerisinde, dersleri devam eden veya zorunlu staj yapmakta olan kişiler ile üniversitelerin yaz okulu uygulama programlarından ders alan öğrenciler SÇP’den yararlanamaz.”

 

Sosyal Çalışma Programına başvuruların 25.06.2019-28.06.2019 tarihleri arasında www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden yapılacağını belirten Güler, Programlar 08.07.2019 tarihinde başlayacak 30.09.2019 tarihinde sona erecektir. Katılımcılar 05.07.2019 tarihinde Merkezi Elektronik kura sistemi ile belirlenecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” şeklinde konuştu.

 

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-