Advert
28 Yıl Sonra Öğrencileriyle Bir Araya Geldiler
Milli Eğitim Bakanlığı Eski Talim ve Terbiye Kurul Üyesi Emine Duman ve Güzin Yılmaz, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı öğrencileriyle bir araya geldi.
28 Yıl Sonra Öğrencileriyle Bir Araya Geldiler

“Dünden Bugüne Solhan'daki Öğretmenler ve Eğitimciler” kitabın tanıtım programına katılan Milli Eğitim Bakanlığı Eski Talim ve Terbiye Kurul Üyesi Emine Duman ile Güzin Yılmaz, 28 yıl önce öğretmenlik yaptığı Solhan’daki öğrencileriyle bir araya geldi.

 

28 yıl önce öğretmenlik yaptığı öğrencileriyle bir araya gelen Emine Duman, 28 yıl sonra öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

 

Öğrencileriyle hasret gideren Duman, “28 yıl önceki talebelerinizin sizi havaalanında karşılaması, geldiğiniz yere kadar yanınızda olması yine aynı sevgiyle, aynı muhabbetle, aynı saygıyla karşılaması kadar güzel bir şey olamaz. ‘Öğretmenlik en güzel meslek’ lafını bugün en güzel şekilde yaşadım. Öğretmenliğin dışında bu duyguları yaşayabileceğimiz başka bir meslek yok. Bu dünyaya bir daha gelsem, kesinlikle öğretmen olurdum. Tercih sunsalar, birinci tercih olarak tekrar Solhan'ı yazarım, tercihim asla değişmez. Solhan’a teşekkür ediyorum. Beni ben yapan, beni bu güne getiren kişiliğimde çok büyük katkısı olan bir yer.”

 

Emine Duman ile aynı dönemde Solhan’da öğretmenlik yapan Güzin Yılmaz’da “Ben burada büyüdüm. Gerçekten çocuk geldik buraya, büyüyerek gittik. Ve bugün günün başından şu ana kadar yaşadığım duygular gerçekten anlatılamaz. Hani derler ya bana mutluluğun resmini çizebilir misin diye? İşte bu mutluluğun resmi, gerçek bir mutluluk bu, yani gerçekten anlatılabilecek kelimelere dökülecek gibi değil. Ben kesinlikle böyle bir karşılama beklemiyordum. Yani mükemmelsiniz, harikasınız. Bunu bize yaşatmayabilirdiniz de, burada olmayabilirdiniz de. Ama gerçekten bir gönül birliği yaptığınız için hepinize çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki burada başlamışız öğretmenliğe, iyi ki buraya gelmişiz, iyi ki burada bu güzel anları yaşamışız hep birlikte.”

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-