Advert
Verilen Çaba Yavru Kediyi Hayata Bağladı
Boğlan mahallesi sakinlerinden Muhammed Enes Çiftçi’nin duyarlılığı ve İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli olan Veteriner Doktor İbrahim Tataroğlu’nun çabası, ölmek üzere olan iki yavru kediden birini hayata bağladı.
Verilen Çaba Yavru Kediyi Hayata Bağladı

 

Muhammed Enes Çiftçi, bahçeden gelen sesler üzerine yavru kedileri fark etti. Yeni doğmuş yavru kedilerden birinin çamura bulandığını, durumunun iyi olmadığını fark edince gece saat 22.00 sularında ilçemizde veteriner aramaya başladı. Yapılan telefon görüşmeleri sonucunda Veteriner Doktor İbrahim Tataroğlu ile iletişime geçerek yavru kedilerden birinin hayatta kalmasını sağladı.

 

Duyarlı vatandaşın yardım talebine kayıtsız kalmayan Veteriner Doktor İbrahim Tataroğlu, “Enes kardeşimizin bu davranışının diğer vatandaşlarımıza da örnek olmasını tavsiye ediyorum. Yardıma muhtaç hayvanlara yardım edilmesi gerekiyor sonuçta onlarda birer can taşıyor. Davranışından ötürü tebrik ediyorum.” dedi.

 

Muhammed Enes Çiftçi ise, “Akşam gelen sesler sonucunda yavruları fark ettim. Yavru kedilerin annelerinin olmadığını görünce de köpeklere yem olmasından korktum. Bir şeyler yapmam gerektiğini düşünerek İbrahim beyle iletişime geçtim. Saatin 22.00 civarı olmasından ötürü işin açıkçası pek ümitli değildim ama İbrahim Bey telefonumuza cevap verip, yardım talebimizi karşılıksız bırakmadı ki, işim var da diyebilirdi. Doktorumuzun yaklaşımı ve erken müdahalesi sonucu yavru kedilerden birinin hayatta kalması bizi mutlu etti. Doktorumuzun sayesinde kurtarılan o kediye iki gün boyunca sütünü verip gerekli bakımı yaptıktan sonra bulduğumuz yerde belki annesi gelip alır diye bekledik. Ve şükürler olsun ki kedinin annesi gelip yavrusunu aldı. İlgisinden ötürü İbrahim Bey’e çok teşekkür ediyorum“ İfadelerini kullandı.

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-