TMO Buğday Alımına Başladı
Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, Toprak Mahsulleri Ofisi`nin (TMO) Bingöl`de buğday alımlarına başladığını açıkladı.
TMO Buğday Alımına Başladı


Bingöl’de Toprak Mahsulleri Ofisi buğday alımlarına başladı. Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, üreticilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirlerin aldığını belirtti.

 

Alımlar BİNAŞ yem fabrikasında yapılıyor 

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Muş Şubesi`nin Bingöl`e gelerek BİNAŞ Yem Süt Fabrikası`nda büro açtığını belirten Karaarslan, 16 Temmuz 2019 Salı günü itibarı ile randevu alınarak buğday alımlarına başlanacağını açıkladı. 

Çiftçilere buğdaylarını Toprak Mahsulleri Ofisine satabileceklerini hatırlatan Karaarslan, “Üreticilerimizin mağdur olmaması için bir takım tedbirler alındı. Ofis üreticilerin randevularına göre alım yapılacaktır. Hasat sezonunun bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Randevu zorunluluğu var 

Çiftçilerin ofisten randevu alması gerektiğini belirten Karaarslan, “Çiftçilerimiz randevularını aldıktan sonra BİNAŞ Fabrikası merkezinde açılan toprak mahsulleri ofisine kimlik ve banka cüzdanları ile başvuru yaparak buğdaylarını teslim edebilirler.” şeklinde konuştu.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-