Advert
İlçe Müftülüğünden Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması
İlçe Müftülüğü tarafından Yaz Kur’an Kurslarında devam eden öğrenciler arasında “Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” düzenlenecek.
İlçe Müftülüğünden Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması

Solhan Müftülüğü tarafından ilçemizde ve ilçeye bağlı köylerde bulunan Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında “Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” düzenlenecek.

 

Yaz Kur’an Kursuna ilçe genelinde 3 bin civarı öğrencinin kayıtlı bulunduğuna dikkat çeken Solhan İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, “Yaz Kur’an Kurslarında devam eden yaklaşık 3 bin öğrencimizin arasında “Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” düzenleyeceğiz inşallah. Yarışmaya Yaz Kur'an Kurslarında kayıtlı tüm öğrencilerimiz katılabilir. İlçemizde bulunan her cami ve Kur'an kursu kendi birincilerini İlçe geneli yarışmaya dahil edecektir. Yarışmaya katılacak olan öğrencilerimiz “Dinimi Öğreniyorum” kitabından sorumlu olduğu gibi yarışma test usulü 50 sorudan oluşacaktır. İki kategoriden oluşan yarışma 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü saat 09.30’da Ulu camide gerçekleşecek. İlçe birincisine 750 TL ve kitap seti, ikinciye 500 TL ve kitap seti, üçüncüye ise 250 TL ve kitap seti hediye edilecektir.” İfadelerini kullandı.

 

Amaçlarının öğrencilerin Kur’an kurslarına teşvik edilmesi olduğunu belirten Müftü Dutar, “Yarışmayla gayemiz öğrencilerimizi Kur’an kurslarımıza teşvik etmektir. İlçe müftülüğü olarak bu seneki katılımdan gayet memnunuz. Emeği geçen hoca arkadaşlarımıza ve yarışmaya katılacak olan sevgili öğrencilerimize başarılar diler, teşekkür ederiz.” Dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert