Bingöl'de 8 PKK'lı Öldürüldü
Karlıova ve Yedisu ilçeleri kırsalında 8 PKK’lının öldürüldüğü iki operasyonda, çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini bildirildi.
Bingöl'de 8 PKK'lı Öldürüldü

Bingöl Valiliği, Karlıova ve Yedisu ilçeleri kırsalında 8 PKK’lının öldürüldüğü iki operasyonda, 8 uzun namlulu silah, 5 el bombası, patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ve mühimmat ele geçirildiğini bildirildi. 

Valilikten yapılan açıklamada, "Karlıova ilçesi Kızılağaç köyü ile Yedisu ilçesinin Şeytan Dağları kırsalında 21-22 Temmuz'da düzenlenen operasyonlarda, İçişleri Bakanlığınca "mavi" kategoride aranan, terör örgütünün sözde Erzurum sorumlusu "Şevin" kod adlı Hülya Kül ile gri kategoride aranan sözde "Erzurum Çavreş sorumlusu "Bahoz Velat" kod adlı Cihan Akalın, sözde Erzurum Bağır sorumlusu "Dijvar Zagros" kod adlı Şirzat Haseni Azer'in de bulunduğu 3'ü kadın 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi" denildi. 

Açıklamada ayrıca, "Operasyonlarda 3 M-16 piyade tüfeği, 5 kalaşnikof, bu silahlara ait 20 şarjör, 550 fişek, 5 el bombası, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler, 3 telsiz ve muhtelif örgütsel materyal ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-