Tarımın Güçlü ve Zayıf Yönleri Konuşuldu
3. Tarım ve Orman şurası öncesi Bingöl’de sektör paydaşları toplantısı yapıldı. Toplantıda Bingöl tarımının güçlü yönleri, zayıf yönleri, çözüm önerileri ve hedefler belirlenerek şura raporu hazırlandı.
Tarımın Güçlü ve Zayıf Yönleri Konuşuldu

Tarım ve Orman Bakanlığı, önümüzdeki 25 yılın tarım rotasının çizilmesi, politikaların belirlenmesi ve hedeflere ulaşmak amacıyla sorunların belirlenmesi ve çözümüne ilişkin yol haritası belirlenmesi amacıyla III. Tarım ve Orman Şurası yapılması için çalışmalara başladı.

 

Ekim ayında Ankara'da düzenlenecek olan III. Tarım ve Orman Şurası öncesinde; Bingöl'de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sekretaryasında tarım paydaşı kurum/kuruluşlar, üretici birlikleri odalar ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile "Bingöl Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi. Toplantıda Bingöl tarımının güçlü yönleri, zayıf yönleri, çözüm önerileri ve hedefler belirlenerek şura raporu hazırlandı. Şura raporunun hazırlanmasında İl Müdürlüğümüzün yanında toplantıya katılan tarım paydaşı kurum/kuruluşlar, üretici birlikleri odalar ve sivil toplum kuruluşlarının görüşleri de görüş bildirerek raporun hazırlanmasına katkı sundu. 

III. Tarım ve Orman Şurası Bingöl Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı sonuçları ile katılımcı listesi ile bir rapor halinde düzenlenerek Tarım ve Orman Bakanlığına gönderildi. 

Ekim ayında yapılacak Tarım ve Orman Şurasında Cumhurbaşkanının katılımıyla gerçekleşecek olan programda şura kararları kamuoyu ile paylaşılacak.

 

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-