Advert
Rektör Çapak,”Barınma Sorunu Yok”
TRT GAP Diyarbakır Radyosunun canlı yayın konuğu olan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak; “Bingöl’de öğrencilerin barınma sorunu yok.” dedi.
Rektör Çapak,”Barınma Sorunu Yok”

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, tercih dönemi kapsamında kontenjanlar ve bölümler hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere TRT GAP Diyarbakır Radyosunun canlı yayın konuğu oldu. Çapak; “Bingöl’de öğrencilerin barınma sorunu yok. Yer olarak merkezi bir yerdeyiz. Her gün İstanbul ve Ankara’dan uçak var. Elazığ’a 1 saat, Muş’a 50 dk, Diyarbakır ve Erzurum’a da 1 buçuk saat uzaklıkta. Üniversitemizde olan programlar, kaliteli programlar. Doluluk oranı yüzde 90 olan programlar.” dedi. Çapak Bingöl’ün, öğrencilerin ekonomik olarak rahatlayabileceği bir şehir olduğunu söyledi.

Çapak, sözlerine şöyle devam etti; “600-700 civarında öğretim elamanımız var. Hoca anlamında bir sorunumuz yok. Bingöl Üniversitesi şuan devlet üniversiteleri sıralamasında 10. sırada, pilot üniversiteler arasında ise 2 sırada yer alıyor. Hayvan hastanesini 1 ay içinde teslim alacağız.” dedi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-