Advert
İlçemizde Kurban Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Kurban Bayramı büyük bir coşkuyla idrak edildi. Vatandaşlar Bayram Namazını müteakip mezarlıklara akın ettiler. Daha sonra akraba ve komşu ziyaretlerinde bulundular.
İlçemizde Kurban Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Bayram Namazı kılındıktan sonra cami çıkışında bayramlaşma başladı. Daha sonra mezarlık ziyaretlerinde bulunan Solhanlılar, kabristan ziyaretlerinin akabinde akraba ve komşu ziyaretleri ile bayramlaşmaya devam ettiler.

Öte yandan Kurbanlıklarını alan çoğu vatandaş ise Solhan Belediyesi’ne ait mezbahada kurbanlarını kesmek için sıra bekledi. Ellerindeki poşetleri doldurmak için yarışan çocuklar şekerin yanı sıra kurban eti toplamak için de çaba gösterdiler. Hasta ve akraba ziyareti gerçekleştirilen bayramda Solhanlılar, kurban ibadetini de yerine getirip bir kurban bayramını daha geride bıraktılar.
Resmi Bayramlaşma Belediye Çay Bahçesinde Yapıldı
Solhan Belediye Çay Bahçesinde yapılan resmi bayramlaşmaya ise İlçe kaymakamı Fatih Okumuş başkanlığında protokol üyeleri ile birlikte bayram tebriklerini kabul etti.
Protokol ile bayramlaşmaya, İlçe kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, Kurum Amirleri, siyasiler, Esnaf ile ilçe halkı katıldı.
Bayramlaşma, yapılan Hastane, İlçe Emniyeti ve Jandarma ziyareti ile sona erdi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert