Diyanet, 489 Aileye Kurban Eti Ulaştırdı
Diyanet Vakfı tarafından başlatılan Vekâletle Kurban Kesim programı kapsamında, Solhan merkez ve köylerde 489 ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştırıldı.
Diyanet, 489 Aileye Kurban Eti Ulaştırdı

Türkiye Diyanet Vakfı, "2019 Vekâletle Kurban Programı" kapsamında dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Solhan’da da bayram sevincini yaşattı. 

Konu hakkında açıklama yapan Müftü Vekili Osman Numanoğlu,” Türkiye Diyanet Vakfı vatandaşlarımızdan aldığı kurban vekâletlerinin 56 hissesini de bu yıl Solhan ilçemizdeki vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere İlçe Müftülüğümüz aracılığı ile kestirdi. 

Müftülüğümüz bünyesinde oluşturulan “Kurban Komisyonu”nda görevli hocalarımız ilçemizde kesilecek olan yetmiş yedi hisse kurbanlık hayvanı temin edip gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra Kurban Bayramının üçüncü günü kurbanları kestirerek ilçemiz merkez ve köylerindeki vatandaşlarımıza dağıtımını yaptılar. 

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ilçemizde kesilmek üzere müftülüğümüze gönderilen 56 hisse kurban müftülüğümüz tarafından Kurban Bayramının üçüncü günü kestirildi. 

Kesim işlemini bayramın üçüncü günü gerçekleştirdiğimiz 56 hisse vekâlet kurbanını ilçe merkezindeki ve köylerimizdeki camilerde görev yapan din görevlisi arkadaşlarımızın yardımlarıyla ilçe merkezinde, köy veya mezralarımızda ikamet eden vatandaşlarımızdan 489 haneye ulaştırdık. 

Vatandaşlarımıza kurban etlerinin ulaştırılmasına vesile olan kurban sahibi vatandaşlarımız başta olmak üzere, emeği geçen tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Cenab-ı Allah kurban sahiplerinin kurbanlarını emeği geçen arkadaşlarımızın hayrını kabul eylesin.”dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-