Advert
as

Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Operasyonu

Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Operasyonu

Genç İlçesi’nde düzenlenen operasyonda 501.700 kök Kenevir bitkisi ile 1 Ton 280 kilogram Esrar ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi hakkında tahkikat başlatıldı.


Son dönemlerde uyuşturucuyla mücadele çalışmalarını hızlandıran ve uyuşturucu tacirlerine ağır darbeler vuran Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Genç ilçesinde 1 Ton 280 kilogram esrar ile 501.700 kök Kenevir bitkisi ele geçirildi. 

 

Konu ile ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada,”Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca Yasadışı Kenevir Ekimi ve Uyuşturucunun Piyasaya Arzı ile Mücadele kapsamında yapılan planlı çalışmalar neticesinde; Genç İlçesi kırsalında 23-24 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda ormanlık alan içerisinde ve dere yataklarında açılmış (7) ayrı tarlada toplam (501.700) kök Kenevir bitkisi ile ‘1 Ton 280 KG’ kubar Esrar maddesi ele geçirilmiş, söz konusu Kenevir bitkileri ve uyuşturucu madde üretiminde kullanılan malzemeler yerinde imha edilmiş, olayın failleri (3) şüpheli şahıs hakkında Adli tahkikat başlatılmıştır.

 

Güvenlik güçlerimiz, ilimiz genelinde uyuşturucu veya uyarıcı madde ile mücadeleye aralıksız olarak devam etmektedir.”denildi.

 

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum