Advert
Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Operasyonu
Genç İlçesi’nde düzenlenen operasyonda 501.700 kök Kenevir bitkisi ile 1 Ton 280 kilogram Esrar ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi hakkında tahkikat başlatıldı.
Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Operasyonu


Son dönemlerde uyuşturucuyla mücadele çalışmalarını hızlandıran ve uyuşturucu tacirlerine ağır darbeler vuran Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Genç ilçesinde 1 Ton 280 kilogram esrar ile 501.700 kök Kenevir bitkisi ele geçirildi. 

 

Konu ile ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada,”Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca Yasadışı Kenevir Ekimi ve Uyuşturucunun Piyasaya Arzı ile Mücadele kapsamında yapılan planlı çalışmalar neticesinde; Genç İlçesi kırsalında 23-24 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda ormanlık alan içerisinde ve dere yataklarında açılmış (7) ayrı tarlada toplam (501.700) kök Kenevir bitkisi ile ‘1 Ton 280 KG’ kubar Esrar maddesi ele geçirilmiş, söz konusu Kenevir bitkileri ve uyuşturucu madde üretiminde kullanılan malzemeler yerinde imha edilmiş, olayın failleri (3) şüpheli şahıs hakkında Adli tahkikat başlatılmıştır.

 

Güvenlik güçlerimiz, ilimiz genelinde uyuşturucu veya uyarıcı madde ile mücadeleye aralıksız olarak devam etmektedir.”denildi.

 

 

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-