Advert
Afet ve Acil Durumlara Karşı Tatbikat Yapılacak
Afet ve acil durumlara karşı 25-26 Eylül tarihlerinde yapılacak tatbikat öncesi Türkiye Afet Müdahale Planı bilgilendirme toplantısı Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Afet ve Acil Durumlara Karşı Tatbikat Yapılacak

Afet ve acil durumlara karşı 25-26 Eylül tarihlerinde yapılacak tatbikat öncesi Türkiye Afet Müdahale Planı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bingöl Valiliği Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantı Vali Yardımcısı Yusuf Gemici Başkanlığında gerçekleştirildi. Türkiye Afet Müdahale Planı bilgilendirme toplantısı tatbikatın paydaş kurumların amirleri katıldı.

25-26 Eylül 2019 tarihlerinde Bölgesel TAMP (Türkiye Afet Müdahale Planı) Hizmet Grupları masa ve saha Tatbikatları için ilgili kamu kurum amirleri ve Kurum AYDES yetkililerine yönelik Vali Yardımcısı Yusuf Gemici Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda sunum eşliğinde bilgilendirme eğitimi yapıldı. Toplantıya TAMP Ana Çözüm Hizmet gruplarında görev alan tüm 26 hizmet gruplarının görev alacağı konular üzerinde duruldu.

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), bilgilendirme toplantısıyla ilgili yapılan açıklamada, ‘‘İlimizde meydana gelebilecek Afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerine ait rolleri ve sorumlulukları tanımlamak, afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerini belirlemek amacıyla 3 Ocak 2014’te resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. TAMP ulusal düzeyde 28 yerel düzeyde ise 26 hizmet grubundan oluşmaktadır. Hizmet grupların Afet müdahale sistemi içerisinde test etmek, kurumlar arası işbirliği yapmak amacıyla tatbikattan önce hangi hizmet grubu senaryoda ne iş yapacağını sunum şeklinde göstererek durum değerlendirmesi yapmak amacıyla toplantıya ihtiyaç duyulmuştur. 25 – 26 Eylül 2019 tarihlerde Çarşamba ve perşembe günü saha ve masa başı tatbikatları yapılacaktır.’’ Denildi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-