Advert
as

Türk Telekom İlk Wi-Fi 6 Denemesini Yaptı

Türk Telekom İlk Wi-Fi 6 Denemesini Yaptı

Türk Telekom'un Türkiye'de ilk kez denemesini yaptığı Wi-Fi 6 testi sonucunda alınan hızın mevcut teknolojilere oranla 2.5 kat daha fazlasına erişildi.

Türk Telekom, Wi-Fi 6 standartını test edebilmek için Acıbadem'deki yerleşkesinde bulunan test laboratuvarını kullandı. Bu testle birlikte Türk Telekom, Türkiye'deki Wi-Fi 6 teknolojisini ilk kez başarılı bir şekilde test eden operatör oldu.

Türk Telekom'un testle ilgili yaptığı açıklamalara göre Wi-Fi 6 standartıyla alınan internet hızı 802.11ac'ye göre 2.5 kat daha yüksek oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, Wi-Fi 6 teknolojisinin çok geniş bir alanda hizmet verebileceğini ve bu internet standartıyla internet bağlantı kalitesinin çok ciddi anlamda artacağını açıkladı.

Türk Telekom şimdi bu testin sonuçlarını değerlendirecek ve ilerleyen dönemlerde Wi-Fi 6 teknolojisinin yaygınlaştırılması için gerekli çalışmaları yapacak.

Wi-Fi 6, daha yüksek internet hızı ve daha düşük gecikme vadediyor. Mevcut Wi-Fi standartı "802.11ac" olarak isimlendiriliyor. Wi-Fi 6'ysa "802.11ax" standartına sahip. Bu teknoloji, yüksek internet gücü gerektiren işlemlerde büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu işlemlerden bir tanesi de IoT teknolojileri. Wi-Fi 6 standartının düzenli olarak kullanılmasıyla birlikte geleceğin teknolojisi olan IoT teknolojisi de aktif olarak, sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek. Ayrıca Wi-Fi 6 teknolojisi, önceki internet standartlarına göre daha az enerji tükettiğinden, bu standartın kullanıldığı cihazlarda batarya kullanım tasarrufu da sağlanacak.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum