Advert
as

“Değerlerine Bağlı Nesiller Yetişmek Büyük Yatırımdır”

“Değerlerine Bağlı Nesiller Yetişmek Büyük Yatırımdır”

Solhan’da eğitim camiasıyla bir araya gelen Bingöl Mili Eğitim İl Müdürü Rahmi Güney, "İyi ahlaklı, değerlerine bağlı nesiller yetişmek en büyük yatırımdır." dedi.


2019-2020 eğitim öğretim yılının sene başı değerlendirme ve bilgilendirme toplantısında ilçemizde eğitim camiasıyla bir araya gelen İl Mili Eğitim Müdürü Rahmi Güney, "İyi ahlaklı, değerlerine bağlı nesiller yetişmek en büyük yatırımdır" dedi.

 

Solhan Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Şube Müdürleri, ilçedeki tüm okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Güney, katılımcılara seslenerek, "Sizin bize desteğiniz olmadan başarmamız imkansızdır. Sizden tek ricam birlikte, yeniliklere açık çalışmalar yürütmenizdir." dedi.

 

Güney, şunları söyledi: “Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Öğretmenlerimizin, sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, toplum hayatına uyum sağlayan, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş özelliklerine haiz, kendi benliğine ve milli geleneklerine bağlı, en zor koşullarda dahi ülkesine sahip çıkan ve ülkesini muasır medeniyetler seviyesine taşımayı ilke edinen, ailesine ve milletine bağlı nesillerin yetişmesine sunacağı katkının geleceğe yapılacak en büyük yatırımdır. Bu bağlamda sizlerden istediğimiz projelere ağırlık vermeniz. Her okulumuzun mutlaka bir projesi olmasını istiyoruz.”dedi.

 

Toplantı, idareci ve öğretmenlerin görüş ve önerilerinin sunumuyla son buldu. 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum