Advert
Hazarşah Şehitleri Seneyi Devriyesinde Anıldı
Hazarşah Köyüne bağlı Aksakal Mezrasında PKK'lılar tarafından 20 Ekim 1992'de şehit edilen 19 vatandaş için anma programı düzenlendi.
Hazarşah Şehitleri Seneyi Devriyesinde Anıldı

 

 20 Ekim 1992'de Hazarşah Köyüne bağlı Aksakal Mezrasında PKK'lılar tarafından şehit edilen 19 vatandaş için anma programı düzenlendi.

 

Program, Köy girişinde bulunan Şehitler anıtında İstiklal Marşının okunması başlandı. Akabinde Aksakal Şehitlerinin kabristanı başında Ulu Camii Müezzim Kayyımı Metin Yarar tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak, İlçe Müftüsü Muharrem Dutar tarafından şehitler için dua edildi. Program İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı tarafından köydeki vatandaşlar ve çocuklarla sohbet edilip, verilen yemek sonrası son buldu.

 

Programa İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Ak Parti Bingöl İl Başkanı Hanefi Güler, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, Kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Hatırlanacağı üzere, PKK’lılar, Hazarşah köyüne bağlı Aksakal mezrasında 20 Ekim 1992’de Çeşme Mevkiinde köy midibüsünü durdurarak araçtan indirdikleri köylüleri kurşuna dizmişti. Olayda 19 kişi katledilmiş, 7 kişi de yaralı olarak kurtulmuştu.

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-