Advert
İl Müftülüğünden Engellileri Yönelik Bilgi Yarışması
Bingöl’de görme ve işitme engelli vatandaşlara yönelik umre ödüllü bilgi yarışması yapıldı.
İl Müftülüğünden Engellileri Yönelik Bilgi Yarışması


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de görme ve işitme engelli vatandaşlara yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

 

Engellilerin dini bilgilerini geliştirmek, onları Kur’an-ı Kerim okumaya teşvik etmek, inanç esasları ve Siyer-i Nebi konularında bilgilerini artırmak amacıyla umre ödüllü “İşitme ve Görme Engelliler Arası Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması” düzenlendi.

 

Görme engelliler için yapılan yarışmada; Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, ezber ve temel dini bilgiler, ezber konuları, Yasin, Mülk, Nebe ve Duha suresinden itibaren kısa surelerden soruldu.

 

İşitme engelliler ise Kur’an-ı Kerim okuma, ezber ve temel dini bilgiler alanlarında yarıştı. Ezber konuları; Fatiha ve Fil suresi arasındaki kısa surelerden seçildi.

 

Bingöl İl Müftü Yardımcısı Mahmut Atıcı başkanlığındaki komisyon gözetiminde yapılan yarışma sonucunda Umre ödülünü kazanan görme Engelli Naciye Varan ile işitme engelli Baran Akkuş oldu. Ayrıca İl müftülüğü tarafından diğer yarışmacılara Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

 

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-