Advert
Araç Sahiplerine Kışlık Bakım Uyarısı
Oto tamir ustaları, sürücülerin yaklaşan kış mevsiminde karşılaşabilecekleri risklere karşı araç bakımlarını yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.
Araç Sahiplerine Kışlık Bakım Uyarısı


Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte araçların lastik, motor ve fren sistemi gibi önemli aksamlarında bakım yapılması, sürücülerin yolda kalmaması, sonradan ortaya çıkacak yüksek maliyetli olası arızaların önlenmesi açısından önem taşıyor.

 

Yaklaşan kış mevsimi öncesi araç sahiplerini, araçlarının bakımlarını yaptırmaları hususunda uyaran servis yetkilileri, sürücülerin soğuk hava şartlarına hazırlanması, kışı rahat geçirmek için araçlarının mutlaka bakımlarını yaptırması tavsiyesinde bulunuyor.

 

Araç sahiplerinin, kışa girmeden araçlarının bakımlarını mutlaka yaptırmaları noktasında uyarılarda bulunan oto servis yetkilileri, araçlarda kışlık bakımın yapılmasının sürücüler için hayati öneme sahip olduğunu söyledi.

 

Araç bakımının önemine vurgu yapan servis yetkilileri, bakımın, sürücülerin kışın yolda kalmaması ve sonradan ortaya çıkacak yüksek maliyetli olası arızaların önlenmesi açısından önem taşıdığına dikkat çekti.

 

Yağışlar başlamadan araç sahiplerinin kışlık bakımlarını yaptırması gerektiğini belirten oto tamir ustaları, sürücülerin kışı rahat geçirebilmeleri için mutlaka araçlarının kışlık bakımlarını yapmaları konusunda uyarıda bulundular.

 

Sürücülerin araçlarından daha iyi bir performans almaları için yapılacak kışlık bakımda dikkat etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan oto ustaları, özellikle de antifriz, cam suyu ve motor yağının uygun olarak değiştirilmesi ve kontrol edilmesi gerektiğini belirtti.

Kategori: DİĞER HABERLER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-