Avcı’nın “Keşkenin Yalnızlığı” Kitabı Çıktı
Solhan’da Eğitimci Basri Avcı tarafından kaleme alınan “Keşkenin Yalnızlığı” adlı roman, Az Yayıncılık tarafından piyasaya sunuldu.
Avcı’nın “Keşkenin Yalnızlığı” Kitabı Çıktı


İlçemizdeki okullarda uzun yıllar öğretmenlik ve yöneticilik yapan Basri Avcı’nın kaleme aldığı “Keşkenin Yalnızlığı” adlı romanı okuyucularıyla buluştu.

 

Az Yayıncılık tarafından piyasaya sunulan romanın Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şahsa Bağlı Eğitim Uzmanı olarak görev yapan Basri Avcı’nın ilk eseri olduğu; aile içi iletişim, unutulan değerlerin yeniden hatırlanması, insan ilişkilerinde sevginin önemi ve sevginin günün şımarıklığına feda edilmesinin zamanla keşkelere yol açacağının vurgulandığı görülmektedir. Aile bireylerinin iletişiminde hayallerin bazen iletişimi, sevgiyi törpülediği, bazen de hayatların fedâ edilmesine yol açtığı hususlarının da işlendiği romanda roman kahramanlarının keşkelerinin hayatlarımıza yeniden şekil vermemize katkıda bulunmasının arzulandığı görülmektedir.

 

Kitapta,”Keşke dememek mümkün mü? Keşkelerle büyüyoruz biraz da…

 

Ve kucaklayabilsek tüm boynu bükük “keşke”leri bitimsiz bir sevgi sarmalıyla.

 

Hayat maalesef ki zamansız yolculuklardan ibaretti çoğunlukla. Evet, her şey ilahî bir takdirin eseriydi ve her nefes Rabb’in özel bir hediyesiydi. Tasarruf ki kendi ezelî kudretindeydi.

 

Ne var ki insan da her an farkındalığını nisyanla yitirebilirdi. İsyan değildi Mustafa’nın hissettiği, derin bir kabullenmede duyulan saf bir özlemdi. Belki ahirete bir dilekçeydi keşkeleri…” ifadelerine yer verildi.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-