Advert
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Solhan’da ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen program ile kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı


24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler yapıldı. İlk tören Hükümet Konağı bahçesinde yapıldı. Daha sonraki program ise Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti.

 

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, konuşmasında “Öğretmenler günü olarak atfedilmiş bu günü bir kez daha birlikte kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşamaktayız. Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; bir ömür süren bir gönüllülük; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını, milletini kendinden önce düşünmek; hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle ödüllenmektir. Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Sizlerin huzurunda bütün öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diyerek tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

 

Akabinde İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı kürsüye çıkarak öğretmenlerin toplumdaki yeri ve değerini anlatırken, öğrenci - öğretmen arasında yaşanmış duygusal bir anekdotuanlatarak öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

 

Program geçen yıl göreve başlayan aday öğretmenlerin yemin töreni, öğrenci ve öğretmenlerce hazırlanan etkinliklerle devam etti. 24 Kasım öğretmenler günü programı sürpriz hediye çekilişi ile sona erdi.

 

Programa İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Belediye Başkanı AbdulhakimYıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-