Advert
HÜDA PAR’dan “10 Ocak Gazeteciler Günü” Mesajı
HÜDA PAR Solhan İlçe Başkanı Sadrettin Kırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
HÜDA PAR’dan “10 Ocak Gazeteciler Günü” Mesajı

HÜDA PAR Solhan İlçe Başkanı Sadrettin Kırım “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 Gazeteciliğin, dünyanın zor ve fedakârlık isteyen mesleklerinden biri olduğunu söyleyen Kırım, Dünya üzerinde gelişen olayların gündeme taşınmasının ve insanların en doğru şekilde bilgilendirilmesinin çok mühim bir görev olduğunu vurguladı.

 ‘Gazetecinin asli görevi, toplumu doğru bilgilendirmektir.’ diyen Başkan Kırım,“Toplumu doğru bilgilendirme imkânı sağlayan gazetecilerin omuzlarındaki ağır görevin bilincindeyiz. Gazetecilerin toplumu doğru bilgilendirme gibi bir yükümlülükleri var. Sadece algı oluşturma adına yalan-yanlış bilgileri yaymayan, zamanın bilgi kirliliğinden uzaklaşıp dosdoğru bir anlayışla hakkı ve hakikati haykıran-yazan gazetecilerin çabasını görüyor ve takdirle karşılıyoruz.”

 Gazetecilerin görevlerini zor şartlar altında sürdürmeye çalıştırdıklarına dikkat çeken Kırım, “Kaliteli ve ilkeli haber yapma gayreti içinde olan basın mensuplarımız, çok zor şartlarda mücadele ettiklerini biliyoruz. Çalışan gazeteci veya diğer basın mensuplarına yetkililerin destek olması, habere ulaşmada önlerine çıkan tüm engellerin kaldırılması önem arz etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-