Advert
Badminton’da Sabiha Bahçıvan Rüzgarı
Okul Sporları kapsamında Bingöl’de düzenlenen Genç Kızlar ve Genç Erkekler Badminton müsabakalarında Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi il birincisi oldu.
Badminton’da Sabiha Bahçıvan Rüzgarı

Bingöl’de düzenlenen Okul Sporları kapsamında Genç Kızlar ve Genç Erkekler Badminton müsabakalarında Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi il birincisi olarak ilçemizi gururlandırdı.

 

Bingöl 2019-2020 dönemi 7-10 Ocak 2020 tarihinde Okul Sporları Mahalli Yarışmaları kapsamında Bingöl Şehir Spor Salonunda düzenlenen Genç Kızlar Badminton müsabakalarında Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencileri, İMKB Bingöl Anadolu Lisesini 5-0, Özel Bingöl Hürriyet Anadolu Lisesini 5-0, Özel Bingöl Hürriyet Fen Lisesini ise 3-2 mağlup ederek, Bingöl il birincisi oldu.

 

Genç Erkekler Badminton müsabakalarında ise Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencileri, Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini 5-0, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesini 5-0, Karşıyaka Anadolu Lisesini 5-0, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesini de 5-0 ‘lık net skorlarla mağlup ederek Bingöl il birincisi oldu.

 

Okul Müdürü Ferzede Açan tarafından yapılan açıklamada, “Okul Sporları kapsamında ilimizde yapılan Badminton müsabakalarında kız ve erkek öğrencilerimiz maçları kayıpsız tamamlayarak İl birincisi olarak ve kupa ile döndüler. Öğrencilerimizi bu anlamda tebrik ediyor, özellikle özverili çalışmalarından ötürü okulumuza bu gururu yaşattığı için Beden Eğitimi Öğretmeni Osman Arık hocamıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-