Advert
Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı
Vali Kadir Ekinci Başkanlığında 'Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı' Yapıldı.
Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı

'Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı' Vali Kadir Ekinci başkanlığında yapıldı.

 

İl Özel İdaresi Toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Ekinci'nin yanı sıra 49. Komando Tugay Komutan V. T. Albay Ali Olcay Küçüktepe, Vali Yardımcısı Yusuf Gemici, Belediye Başkan vekili Mehmet Sait Kolak, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi ve İl Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Üyeleri Kurum Müdürleri katıldı.

 

Toplantı İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. M. Emin Gündoğdu'nun gündem maddelerine yönelik olarak yaptığı sunum ile devam etti. 

 İl Sağlık Müdürü Gündoğdu sunumunda şu başlıklara yer verdi: “Metruk binaların tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik çalışmaların gözden geçirilerek yürütülen iş ve işlemlerin değerlendirilmesi. 

-Uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmaların gözden geçirilmesi. 

-Öncelik derecesine göre belirlenen okullara güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) entegrasyonunun sağlanması, entegrasyonunu sağlayamayan okullarda ise güvenlik kameraları kurulmasına ilişkin son durumun ele alınması.

-Okul ve çevrelerinde güvenliğin arttırılması amacıyla okul irtibat görevlilerinin etkin çalışmasına yönelik planlamaların değerlendirilmesi. 

- Okul Çevrelerinde Sticker çalışmaları, narko rehber eğitimleri, farkındalık ve stant çalışmaları.”

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-