Advert
Elazığ'daki Depremde 38 Kişi Hayatını Kaybetti
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Elâzığ ilinin Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden sonra 1607 kişinin hastanelere başvurduğunu, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 38'e ulaştığını duyurdu.
Elazığ'daki Depremde 38 Kişi Hayatını Kaybetti

AFAD tarafından yapılan açıklamada, başkanlık tarafından bölgeye 9 bin 545 çadır gönderildiği, ihtiyaç duyulan diğer gıda ve yaşam malzemelerinin de depremzedelere ulaştırıldığı kaydedildi.

AFAD tarafından daha önce yapılan açıklamada, 38 kişinin hayatını kaybettiği depremde enkaz altından sağ kurtarılanların sayısının 45'e yükseldiği kaydedilmişti. 

AFAD: Elazığ'daki depremin ardından 533 artçı sarsıntı kaydedildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD),"6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası, 19’unun büyüklüğü 4’ün üzerinde olan 533 artçı deprem meydana geldi." açıklamasında bulundu.

Bölgede yapılan çalışmalara ilişkin bilgilerin de paylaşıldığı açıklamada, "Bölgede depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor ve bölgede hasar tespit analizleri yapılıyor. Alandaki çalışmalarda toplam 3 bin 733 personel görev yapıyor. Profesyonel ekiplere, 108 kişiden oluşan STK ve gönüllü ekipleri de destek veriyor." denildi.

Kategori: BÖLGE
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert