Advert
Jandarma Personeline ‘Evlilik Öncesi Eğitim' Semineri
İlçe Jandarma Komutanlığı’nda evlilik öncesi eğitim kapsamında “Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçebilirim “ semineri verildi.
Jandarma Personeline ‘Evlilik Öncesi Eğitim' Semineri

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görev yapan Sosyolog Handan Çiftçi tarafından Evlilik Öncesi Eğitim Programı kapsamında sağlıklı ve mutlu toplumların oluşması için, aile yaşam kalitesinin artmasına yönelik Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı’nda “Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçebilirim” semineri verildi.

 

Sosyolog Handan Çiftçi, Doğru eş seçme konusunda belirleyici olan temel unsurlar? Eş seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar? Kişinin doğru eşi seçtiğinden emin olmasını kolaylaştırıcı faktörler iletişime ait temel kavramlar ile aile içerisinde var olan iletişimin kalitesini arttırmak için yapılabilecekler konuları ele aldı.

 

Seminerde; “Sağlıklı evliliklerin oluşmasında en önemli unsur, kişinin eşini seçmeyi tesadüflere bırakmaması, bu kararı bilinçli olarak vermesidir. Evlilik kararı ve eş seçimi, hayatta alınan en önemli kararlardan birisidir. Eş seçimi rastgele bir süreç değildir / olmamalıdır. Evlilik kararı; Kişinin bundan sonraki hayatını kiminle ve nasıl geçireceğini, kişiyi bekleyen yeni sorumlulukları, çocuklarının annesinin/babasının kim olacağını ve ailenin bir bütün olarak nasıl bir hayatı olacağını belirler.”denildi.

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-