Advert
Müftülükten Resim ve Kompozisyon Yarışması
İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenecek olan ortaokullar arası resim ve kompozisyon yarışmasında “Çanakkale Zaferi ve Mehmet Akif Ersoy” konusu ele alınacak.
Müftülükten Resim ve Kompozisyon Yarışması

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Çanakkale Zaferi ve Mehmet Akif Ersoy” konulu resim ve kompozisyon yarışması tüm il ve ilçelerde düzenlenecek. Bu kapsamda Solhan’da yapılacak ortaokullar arası resim ve kompozisyon yarışmasında İlçe Müftülüğü koordinatörlüğünde olacak.

 

Çanakkale Zaferi ve Mehmet Akif Ersoy teması ile ele alınacağı ödüllü resim ve kompozisyon yarışmasının son başvuru tarihi 31 Mart 2020 olarak belirlendi.

 

Ortaokullar arasında düzenlenecek olan yarışmada ödüllü resim ve kompozisyon yarışmasında başvurular eserlerin elden İlçe Müftülüğüne teslim edilmesiyle kabul edilecek. İlçede yapılacak olan yarışmada dereceye girecek olan öğrencilere farklı hediyeler verilecek.

 

Konu ilgili açıklama yapan ilçe müftüsü Muharrem Dutar, Yarışmanın temel amacı gençlerle iletişim kurmaktır. Yarışma, kompozisyon ve resim alanlarında, “Çanakkale Zaferi ve Mehmet Akif Ersoy” teması ile gerçekleştirilecektir. Yarışmaya sadece örgün eğitim-öğretime devam eden ortaokul öğrencileri katılabileceklerdir. Bir öğrenci sadece bir alandan ve en fazla bir eser ile katılım sağlayabilecektir. Son başvuru tarihi 31 Mart 2020 olarak belirlenmiştir. Başvurular ilçe müftülüklerine bireysel olarak, eser teslimi ve başvuru aynı anda olacak şekilde gerçekleştirilecektir. Yarışma aşamalı olarak ilçe ve il Müftülüklerince ilçe birincisi ve il çapında birinci, ikinci ve üçüncü olarak dereceye girenlerin tespit edilmesiyle icra edilecektir. İlçede 1 Nisan 2020 tarihine kadar ilçe birincisini belirleyerek il müftülüklerine bildireceklerdir. Dereceye girenleri internet siteleri üzerinden ilan edeceklerdir.”dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-