Advert
Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Yapıldı
Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı Başkanlığında, Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda "Uyuşturucuyla Mücadele Mart Ayı Toplantısı" gerçekleştirildi.
Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Yapıldı

Uyuşturucuyla Mücadele Toplantısı, Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı başkanlığında ilgili kurum amirlerinin katılımıyla Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 Uyuşturucuyla mücadele toplantısında konuşan Kaymakam Kıyıcı,”Bağımlılık; sosyal, psikolojik ve fizyolojik olarak bireylerin sağlığını bozarak dünyanın tamamını tehdit eden bir halk sağlığı sorunu olmasının yanı sıra ülkelere mali açıdan büyük zarar veren toplumsal bir problemdir. Toplumsal güvenlik sorunu olan uyuşturucu madde kullanımının ve bununla bağlantılı suçların toplumsal gelişimimizin önünde ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Uyuşturucunun oluşturduğu güvenlik ve sağlık tehditlerinin yanında, başta terör örgütleri olmak üzere suç örgütlerinin finansmanı için en önemli araçların başında gelmektedir.

 Bu nedenle Bakanlığımızca uyuşturucu ile mücadelenin her boyutuyla ele alınarak, politika belgelerinin ve eylem planlarının geliştirilip uygulanmaktadır. Yürütülen bu strateji çerçevesinde, İlçemizde de Mart ayının “Başka Yol Yok, Uyuşturucuya Geçit Yok” mottosu ile farkındalık, mücadele, kararlılık için eylem ayı olarak kabul edilerek uyuşturucu ile mücadele faaliyetlerinin arttırılması hedeflenmektedir.”dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-