Advert
Uzaktan Eğitim Bugün Başlıyor
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart tarihlerinde TRT ve EBA (Eğitim Bilişim Ağı) üzerinden eğitim görecek.
Uzaktan Eğitim Bugün Başlıyor

Günlük ve haftalık yayın akışına http://www.eba.gov.tr/ ana sayfasından ve TRT internet sitesinden ulaşılabilecek. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek.

 Uzaktan eğitim dersleri 20'şer dakika sürecek. İlkokul ve ortaokullar sınıf kademelerine göre günde 20'şer dakikalık 2 ders alacak. Liselerde ise günde 3 ders olacak.

 Yayınlar ilgili kanalda 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine aynı kanaldan öğrenilebilecek. Ayrıca http://www.eba.gov.tr/ üzerinden yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

 Öğrenciler, kendi ders öğretmenleri ile http://www.eba.gov.tr/ üzerinden gruplarında yazışabilir, bilgi paylaşımında bulunabilir. Ayrıca zorunlu tatil bittiğinde tüm sınıflara telafi eğitimi de yapılacak.

 Öğretmenler, ödevleri sistem üzerinden kontrol edecek ve öğrencilerin sisteme giriş, çıkışları, ne kadar süre sistemde kaldığı, hangi etkinlikler izlediği, izlemedikleri etkinlik olup olmadığı gibi tüm hareketler öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından takip altında tutulacak.

 Sisteme girilen ödevler, etkinlikler, öğretmen-veli iletişim hattından da bildirilecek ve sisteme girmeyenler için gerekli uyarılar yapılacak. Evlerinde bilgisayarları ya da akıllı telefonları olmayan öğrenciler için de çözüm odaklı çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

 TURKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk Türksat Uydusu platformları da kendi akıllı kanal sıralamasına eklemek suretiyle yayınları abonelerine iletecek.

 

EBA TV'nin Yayın Programı

 İlkokul, ortaokul ve liselerin uzaktan eğitim ders programını paylaşan Millî Eğitim Bakanlığı, 23 Mart Pazartesi gününden itibaren EBA TV'nin yayına gireceğini açıkladı.

 Hafta içi her gün saat 09.00'da başlayacak eğitim ilk ve ortaokul öğrencilerinde 13.30'da, lise öğrencileri için ise saat 15.00'de sona erecek

 Gün içerisinde yayınlanan eğitim programlarının tekrarı ilk ve ortaokul öğrencileri için 13.30-17.30 ile 17.30-21.30 saatleri arasında yayınlanacak. Lise öğrencileri için ise program tekrarları 15.00-21.00 saatleri arasında yayınlanacak.

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-