Advert
Solhan’da Tulum Üretimi için Yoğun Mesai
İlçemizde faaliyette gösteren tekstil fabrikaları, ellerindeki tüm işleri bırakarak sağlık çalışanlarımız için tek kullanımlık tulumlar üretmeye başladılar.
Solhan’da Tulum Üretimi için Yoğun Mesai

Çin'in Wuhan kentinden ortaya çıkan Yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını tüm dünyaya hızla yayılıp binlerce insanın ölümüne sebep olup, ülkemizde de  tespit edilen vakalar sonrası bir dizi önlemler alındı. Bu doğrultuda ilçemizde faaliyet gösteren tekstil fabrikaları ellerindeki tüm siparişleri durdurarak sağlık personellerimizin ihtiyaçları olan tek kullanımlık tulum üretimine geçti.

 

Alınan bilgiye göre şu anda ilçemizde bulunan tekstil fabrikalarında günde 10 bin civarı tek kullanımlık tulum üretimi yapılmaktadır.

 

İlçemizde faaliyet gösteren Alan Şirketler Grubu Genel Müdürü Feyzullah Karabeyeser, “Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs salgını maalesef ülkemize de sıçramış durumda. Öncelikle Sağlık Bakanımızı ve hükümetimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Bizlerde tekstil sektörü olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Alınan tedbirler doğrultusunda üretimimizi durdurup, Sağlık Bakanlığımızın siparişleri doğrultusunda tulum üretimine başlamış bulunmaktayız. Çalışanlarımızın ve insanlarımızın sağlığını düşünerek çalışma arkadaşlarımızın aralarındaki mesafeyi iki katına çıkartıp gerekli önlemler doğrultusunda günde 2000-2500 civarı tek kullanımlık tulum üretimini gerçekleştiriyoruz. İnşallah ülke olarak bu zorlu süreci en kısa ve en az zararla atlatırız.”  İfadelerini kullandı.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-