Advert
Hırsızlık Operasyonu: 4 Kişi Tutuklandı
Bingöl’de farklı tarihlerde meydana gelen 2 farklı hırsızlık olayında 12 bin 500 TL değerinde elektrik kablosu, halı vb. eşyalar ile 4 bin TL değerindeki motosikleti çalan hırsızlara yönelik yapılan operasyonlarda toplam 4 kişi tutuklandı.
Hırsızlık Operasyonu: 4 Kişi Tutuklandı

Bingöl’de 2-13 Nisan 2020 tarihleri arasında meydana gelen 2 farklı hırsızlık olayı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlileri tarafından aydınlatıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “02.04.2020 tarihinde gece saatlerinde ilimiz Simani Mahallesinde faaliyet gösteren 4 farklı iş yerlerinden toplamda 12.500 TL değerinde elektrik kablosu, halı vb. eşyalar çalınmıştır. Meydana gelen olayla ilgili olarak olayı gerçekleştiren şüpheli şahıs yada şahısların tespiti ve temini yönünde gece saatlerinde ekiplerimiz tarafından çalışmalara başlanılmış ve aynı gün olayı gerçekleştiren E.K. ve N.K isimli şahıslar görevlilerimiz tarafından yakalanmışlardır. Şüpheli şahıslar C. Başsavcılığında yapılan ilk sorgusuna müteakip sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmışlardır” denildi.

 Açıklamanın devamında, “13.04.2020 tarihinde saat: 20.00 sıralarında bir vatandaşımızın Kültür Mahallesinde ikametinin bahçesinde park halinde bulunan 4000 TL değerinde motosikleti çalınmıştır. Hırsızlık Büro Amirliğimiz görevlileri tarafından olay sonrasında mahalle ve çevresinde yapılan alan ve çevre araştırması neticesinde motosikletin F.K. ve B.S. isimli şahıslar tarafından çalındığı tespit edilmiştir. Şüpheliler 14.04.2020 tarihinde ekiplerimiz tarafından yakalanmış olup sevk edildikleri adli merciler tarafından tutuklanmışlardır. Vatandaşlarımızın suçtan doğan zararlarıyla ilgili olarak, mağduriyete neden olmamaları yönünde olayın meydana geldiği andan itibaren şüphelerin tespiti ve çalının eşyaların temini için ekiplerimiz tarafından dikkatli, duyarlı ve titiz şekilde çalışmalarımız devam etmektedir.”denildi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-