Advert
İlçe Müftülüğü, Vatandaşların Yardımına Koşuyor
Solhan İlçe Müftülüğü, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlara yardım elini uzatıyor
İlçe Müftülüğü, Vatandaşların Yardımına Koşuyor

Ülkemizde Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak amacıyla Solhan Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarına, İlçe Müftülüğü de destek çalışmalarını sürdürüyor.

 

Solhan İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, "İnsanlığın içinden geçtiği bu zor zamanlarda mahalle mahalle, köy köy, mezra mezra dolaşarak halkımızın moral ve motivasyonunu canlı tutmaya, devletimizin şefkat ve merhamet elini mağdur ve muhtaç ailelerle buluşturmaya azami gayret sarf edilmektedir. Ayrıca sevgili Peygamberimizin (s.a.s.); 'İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır.' hadis-i şerifini kendilerine rehber edinen din görevlilerimiz, bu zor süreçte vatandaşın ihtiyaç duyduğu her an, geçmişte olduğu gibi bugün de yanlarında olmaya devam edeceklerdir. Bu gaye ile seferber olan, mesai harcayan değerli hocalarımıza ve görev alan diğer kamu çalışanlarına teşekkür ederim. İhtiyaç duyulduğunda hocalarımızla bu hayır ve iyilik hareketinde daha fazla katkı sunmaya ve Solhanlı kardeşlerimizin ihtiyaçları için koşturmaya hazırız. Biz biliyoruz ki ecdadımızın ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ düsturu, kıyamete kadar bütün devletlerin ihtiyaç duyduğu temel bir ilkedir. Bizler, yüce dinimiz İslam’dan aldığımız şu şaşmaz ilkeyi de çalışmalarımızda rehber edinerek yolumuza devam ediyoruz. Yaratılana hizmet, yaratana hizmettir." ifadelerini kullandı.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-