Advert
“İnsanlık Tarihinin En Kutsal Görevini Anneler Üstlendi” ­
Vali Kadir Ekinci, 10 Mayıs ‘Anneler Günü’ mesajında, insanlık tarihinin en kutsal görevini üstlenen annelerin, şefkat ve merhamet dolu yürekleri ile bizleri daima koruyup kolladığını söyledi.
“İnsanlık Tarihinin En Kutsal Görevini Anneler Üstlendi” ­

Vali ekinci mesajında şu ifadelere yer verdi; “Annelerimiz; inancımızda, gelenek ve göreneklerimizde önemli bir yere sahip olan, büyük emeklerle bizleri büyüten ve bugünlerimize getiren, hakları hiçbir zaman ödenmeyecek en güvenli sığınağımız, en önemli manevi değerlerimizdir. 

İnsanlık tarihinin en kutsal görevini üstlenen annelerimiz, şefkat ve merhamet dolu yürekleri ile bizleri daima koruyup kollamış, iyi bir insan olmamız için rehberimiz olup öğretmenlik yapmış ve karşılıksız sevgileri ile en güzel örneklikler sergilemişlerdir. 

Bunun içindir ki anne sevgisi, en büyük ve en kıymetli sevgilerden biridir. Onlara layık birer evlat olmak, her türlü ihtiyaçlarına koşarak onları mutlu etmek de evlat olarak bizlerin en büyük vazifesidir. Annelerimizi sadece yılın bir gününde hatırlamak ve anmak asla yeterli değildir. Bir ömür boyunca ve nefesimiz yettiğince ‘öff’ bile demeden, onlara sevgi ve saygı göstermemiz gerekir.

 ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ ifadesinde kendini bulan anne anlayışımızı modern savrulmalara kurban etmeden hep canlı tutmalıyız.

 Bu duygularla; öncelikle şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere bütün annelerin ‘Anneler Günü’nü kutluyor, üzerimizdeki sabır ve merhamet yüklü emeklerini asla unutmayacağımız annelerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

 

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-