Solhan Spor, Reşat Arığ ile Anlaştı
Türkiye Voleybol Federasyonu 2020-2021 Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi'nde mücadele edecek olan Temsilcimiz Solhan Spor Kulübü Baş Antrenör Ahmet Reşat Arığ ile anlaştı.
Solhan Spor, Reşat Arığ ile Anlaştı

 

Türkiye Voleybol Federasyonu 2020-2021 Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi'nde mücadele edecek olan Temsilcimiz Solhan Spor Kulübü sosyal medya da yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi.

 

Ahmet Reşat Arığ Solhanspor’umuzda

Önümüzdeki sezon AXA Sigorta Efeler Ligi'nde mücadele edecek olan Solhan Sporumuz, deneyimli Baş Antrenör Ahmet Reşat Arığ ile anlaştı.

Antrenörlük kariyerine Galatasaray'da başlayan ve kariyeri başarılarla dolu Ahmet Reşat Arığ önümüzdeki sezon Solhan Sporumuz için mücadele edecek.

 

Ahmet Reşat Arığ Kimdir?

1964 Elazığ doğumludur. Antrenörlük kariyerine 1990 yılında Galatasaray'da başlayan Arığ, kariyerinde Tokat Belediye Plevne takımıyla Avrupa Kupalarına katılma başarısı göstermiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyespor (erkek voleybol takımı)'nda ise beş yıl görev yapmıştır. Ahmet Reşat Arığ, 2007-08 sezonunda 2. lig de olan Galatasaray (kadın voleybol takımı)'nı 1. lige yükseltmiştir. Ardından üç sezon MEF Okulları'nda antrenörlük yapmıştır. 2011-12 sezonunda ise Galatasaray'a geri dönen Ahmet Reşat Arığ, geldiği ilk sene sonunda CEV Şampiyonlar Ligi'ne, ikinci sene ise CEV Cup'a götürme başarısını gösterdi. 2012 CEV Cup finallerinde, Galatasaray (kadın voleybol takımı) Yardımcı Antrenörlük görevi ile takımda bulundu.

 

Reşat Arığ, 2012-13 sezonu başında Galatasaray Voleybol Akademisi Baş Antrenörü olarak görev yapmıştır.2012-13 sezonunda ise Galatasaray (erkek voleybol takımı) Baş Antrenörlük görevi için 3,5 yıllık sözleşme imzaladı. 2014 Yılında Avrupa Ligi'nde mücadele eden A Erkek Milli Takım başına getirilen Arığ, U23 Erkek Milli Takımı ile Mısır'daki Dünya şampiyonasında Baş Antrenör olarak ülkemize hizmet verdi. Şubat 2015'den sonra Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol Takımı’nda görev yaptı. Sonraki sezon Trabzon İdman Ocağı'nı çalıştırdı. Ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Bayan takımını ve sonrasında ise Tokat Belediye Plevne Takımında görev yaptı.

Ahmet Reşat Arığ, 2020-2021 Sezonunda AXA Sigorta Efeler Ligi'nde mücadele etme hakkı elde eden Solhan Spor'da görev yapacak.

 

Solhanspor Ailesi olarak Reşat Arığ’a hoş geldin diyor, Efeler Ligi yolunda başarılar diliyoruz.

Kategori: SPOR
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-