Advert
Karne Heyecanı Bu Yıl Evlerde Yaşanıyor
​Yeni tip Coronavirus (Covid-19) öğrencilerin bir yıllık çabalarının sonuçlarını aldığı ve heyecanla bekledikleri karne dağıtım törenlerini de etkiledi.
Karne Heyecanı Bu Yıl Evlerde Yaşanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise karneleri, elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açıldı. 

Covid-19 pandemisi tedbirleri kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim yılı sonunda ilkokul ve ortaokul karnelerinin elektronik ortamda erişime açılacak olması, liselerde ise ikinci dönem için basılı ortamda karne düzenlenmemesi nedeniyle öğrenciler ilk kez okullarında karne alamamanın burukluğunu yaşıyor. 

Kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hayatın günlük akışını olumsuz yönde etkilerken, eğitim sisteminde de birçok değişikliğe neden oldu. 

Bu kapsamda Coronavirus tedbirleri kapsamında eğitim öğretimde 23 Mart'ta uzaktan eğitime geçilmesiyle öğrenciler, dönem boyunca okullarından uzak kaldı. Bu süreçte öğrenciler, her ne kadar yüz yüze eğitim gibi verimli olmasa da eğitimlerine TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı üzerinden devam etti. 

Pandemi tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle evlere kapanılması ve salgının psikolojik etkileri nedeniyle zorlu geçen eğitim öğretim döneminin ardından öğrenciler bu yıl karne heyecanını okullarda yaşayamadı. 

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne sevinci bu yıl salgın nedeniyle yarım kalırken, pandemi nedeniyle okullar, karne günü sessizliğe büründü. 

Karnelerine online ortamdan ulaşan öğrenciler, ilk kez karnelerini öğretmenlerinin elinden alamayacak olmanın hüznünü yaşıyor. 

Karne alamamanın üzüntüsünü en çok birinci sınıfı bitirmeye hazırlanan minik öğrenciler yaşarken, ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri, bu yıl okullardan ayrılmanın yanı sıra birbirleriyle mezuniyet sevinçlerini paylaşamamanın üzüntüsünü yaşadı.

 

Kategori: DİĞER HABERLER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-