Advert
AÖF Dönem Sonu Sınav Sonuçları Açıklandı
Binlerce öğrencinin final sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklerken, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF), sınav sonuçlarının erişime açıldığını duyurdu.
AÖF Dönem Sonu Sınav Sonuçları Açıklandı

24 Haziran 8 Temmuz tarihleri arasında online olarak yapılan AÖF sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından erişime açıldı.

 

AÖF resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi bahar dönemi dönem sonu sınavı sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarınıza http://aof.anadolu.edu.tr adresinden erişebilirsiniz. Mezunlarımızı tebrik ederiz.” denildi.

 

AÖF yeniden “Yaz Okulu” açma kararı aldı

 

6 ay önce AÖF tarafından yapılan duyuruda, ‘Yaz Okulu’nun açılacağı ve sınavın da 23 Ağustos’ta olacağı duyurusu yapılmıştı. 3 Temmuz’da yapılan ikinci bir duyuru yapan AÖF, pandemi nedeniyle yaz okulun açılmayacağını, “Üç ders sınavı” uygulanması kararının alındığını belirtti.

 

İkinci bir duyurunun ardından öğrencilerin gösterdiği tepki sonuç verdi. Yapılan haberin ardından AÖF, yaptığı yeni bir açıklama ile Yaz okulunun açılacağını duyurdu.

 

Yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

“Sevgili açıköğretim sistemi öğrencileri, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde “Yaz Okulu” yerine “Üç Ders Sınavı” uygulanması yönünde alınan kararı yeniden değerlendirmek üzere, Üniversite Yönetim Kurulu’nu acil gündem ile toplantıya çağırmıştır. Bu doğrultuda 08.07.2020 tarihinde toplanan Üniversite Yönetim Kurulu, ‘Yaz Okulu’ açılmasına karar vermiştir. ‘Yaz Okulu’ sınavları eylül ayında, pandemi şartlarının elvermesi hâlinde yüz yüze, aksi takdirde çevrimiçi olarak yapılacaktır. ‘Yaz Okulu’ başvuru takvimi üniversitemiz web sitesi üzerinden duyurulacaktır.”

 

Kategori: DİĞER HABERLER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-